اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان حضرت محمد رسول الله (ص) پس از 38 سال از آغاز جنگ تحمیلی و در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی با هدف خدمت رسانی به مردم و ارتقای امنیت استانها و مبارزه با مفاسد اقتصادی در حال برگزاری است و تا 29 شهریور درسراسر کشور ادامه دارد.
رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان محمدرسوالله (ص) در استان مازندران با حضور 42 گردان بیت المقدس، برگزار شد.
این رزمایش از سه مرحله تشکیل شده که یک بخش آن تجمع بزرگ بسیجیان اعضای گردان در مراکز شهرستان ها بود که اعضای گردان ها به سوی کمپ های محل استقرار شبانه رفتند و به مدت 24 ساعت به تمرین رزم شبانه و اموزش های دفاعی و تاکتیکی پرداختند.
بخش دوم نیز اعزام گروه های جهادی به مناطق محروم برای کمک به ساکنان مناطق روستایی و حاشیه شهرها است و بسیجیان جهادگر به ارائه خدمات اموزش های مهارتی، فرهنگی، درمانی، محرومیت زدایی و ... به مدت سه شبانه روز می پردازند.
قسمت سوم این رزمایش نیز روز جمعه با حضور 30 هزار نفر از بسیجیان، پیشکسوتان و رزمندگان دروان جنگ تحمیلی برگزار شد.
** بسیج تامین کننده امنیت جامعه است
فرمانده سپاه کربلا مازندران در رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیجیان استان گفت: علت انتخاب مناطق روباز و عمومی برای برگزاری مانور ایجاد حس امنیت بیشتر در بین مردم و افکار عمومی است.
سردار محمدحسین بابایی افزود: بسیج چون از بدنه مردم است عامل تحکیم اتحاد، همبستگی، وحدت و یکپارچگی مردم و پلی ارتباطی بین جامعه و مسئولان است.
وی اظهار داشت: چون بسیج و تفکر بسیجی از همان ابتدای شکل گیری برگرفته از آرمان عاشورا است، بنابراین امروز بسیجیان به جای اسلحه و سلاح های سرد پرچم سرخ شهادت که تداعی گر قیام سید الشهدا (ع) است را با افتخار به دست گرفته اند.
** طنین فرهنگ ناب بسیج در همه جهان
فرمانده سپاه کربلا مازندران ادامه داد: ایران اسلامی در زمان جنگ با تکیه به نیروی بسیج و با حفظ انسجام ملی و استقامت در برابر زورگویان شرق و غرب دشمنان را مقهور خود ساخت و در برابر آنها به پیروزی رسید.
سرهنگ سردار بابایی افزود: امروز نیز دشمن به جای جنگ رو در رو به جنگ اقتصادی، فرهنگی و روانی بر علیه ایران اسلامی پرداخته و باید در این برهه از زمان بسیجیان که چشم و گوش این سرزمین هستند تمام تحولات و تحرکات دشمنان را رصد و پیگیری کنند.
وی یادآور شد: باید روحیه جهادی بسیجیان، مردم و مسئولان و مدیران تقویت شود و کارگزاران انقلاب هیچگاه از ظرفیت بسیج غافل نشوند و به این نیروی عظیم انسانی پشت نکنند چرا که بدون شک غفلت از قدرت بسیجیان به ضرر انقلاب و نظام خواهد بود.
سردار بابایی، همچنین به اعزام 350 گروه جهادی به مناطق محروم اشاره کرد و گفت: در این اعزام 50 گروه بسیج جامعه پزشکی ، 50 گروه بسیج دانشجویی و 250 گروه از بقیه اقشار راهی مناطق محروم شده اند و نیز در بحث رزمی نیز 42 گردان بیت المقدس در همه شهرستان ها حضور خواهند داشت.
فرمانده سپاه کربلای مازندران افزود: طی دو سال گذشته 500 خانه محروم با مشارکت کمیته امداد و خیرین توسط گروه های جهادی در این استان ساخته شد و امسال نیز توافقنامه احداث بیش از 700 خانه محروم با کمیته بسته شده که از اول تابستان کار احداث این خانه آغاز شده که امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد.
ک/7327/1899
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.