اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، مسعود رضایی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: عملیات بازسازی مناطق آسیب دیده از زلزله استان کرمانشاه باحضور 13 استان مطرح کشور درحال انجام است، که کار بازسازی واحدهای شهرستان اسلام آبادغرب به بنیاد مسکن لرستان واگذار شده است.
وی اظهار داشت: ستاد معین بازسازی لرستان 2 هزار و 850 واحد مسکونی را در 103 روستای شهرستان اسلام آباد غرب در دست ساخت دارد.
وی تصریح کرد: از این تعداد 750 واحد آن تکمیل و به مردم تحویل داده شد و مابقی واحدها نیز در دست احداث و واگذاری می باشند‌.
مدیرکل بنیادمسکن لرستان گفت: بیش از 11 هزار فقره تسهیلات، به منظور تعمیر واحدهای مسکونی شهری پرداخت شده و تاکنون بیش از 95 درصد بهسازی و تعمیر این واحدها، انجام شده است.
رضایی افزود: افتتاح واحدهای احداثی توسط بنیاد مسکن لرستان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در کرمانشاه انجام شد.
وی اضافه کرد: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته، عملکرد ستادمعین بازسازی بنیادمسکن لرستان بسیار خوب است و از ستادهای برتر کشور در امر بازسازی است.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
7269/6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.