اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، محمدرضا صفی‌خانی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در راستای تشدید برخورد با گران‎فروشی و احتکار، بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با همکاری اداره کل تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و اماکن نیروی انتظامی طرح نظارتی ویژه‌ای را در سطح استان اجرایی کرده‌اند.
وی اظهار داشت: هفته جاری بیش از 2 هزار واحد صنفی در استان بازرسی شدند که از این تعداد گرانفروشی 100 کیلوگرم گوشت گاو، 2 هزار و 600 کیلوگرم مرغ، و هزار و 700 پرس غذا از تالار و رستوران‌های بین راهی کشف شده و متخلفان جهت صدور حکم به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.
وی ادامه داد: در مرداد ماه سال جاری پنج انبار آهن آلات به عناوین مختلف همچون عدم اعلام موجودی، اختفا و امتناع از فروش ، یک انبار پودر شوینده به تعداد 2 هزار و 500 کارتن و ارزش 2 میلیارد ریال، چهار انبار لاستیک با عناوین عرضه خارج از شبکه و عدم اعلام موجودی کالا به ارزش یک میلیارد و 367 میلیون ریال، احراز تخلف شدند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: همچنین 2 واحد متخلف با قاچاق کالاهای دارویی و بهداشتی به ارزش 65 میلیون ریال، یک انبار لوازم خانگی با تخلف احتکار کالا به قصد گران‌فروشی به ارزش 320 میلیون ریال و یک انبار تخم مرغ با میزان 2 هزار و 500 کارتن و ارزش 105 میلیون ریال توسط بازرسان این سازمان و گشت های مشترک به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.
صفی خانی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 30 هزار مورد بازرسی توسط بازرسان و کارشناسان سازمان و ادارات دیگر به عمل آمده که منجر به تشکیل بیش از 2 هزار پرونده تخلفاتی شده است.
وی افزود: ارزش پرونده‌های تشکیل شده بیش از 68 میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، 60 درصد رشد داشته است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: مردم در راستای برخورد با محتکران و اخلال گران بازار درصورت مشاهده هرگونه تخلف از جمله گرانفروشی، احتکار، عرضه خارج از شبکه و کالای قاچاق با شماره تلفن 124 تماس بگیرند.
صفی خانی افزود: افرادی که انبارهای احتکار کالا را به سازمان صنعت، معدن و تجارت معرفی کنند در صورت صحت موضوع، پس از صورتجلسه کالای مکشوفه، از آنها تقدیر خواهد شد.
7269/6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.