اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، غلامرضا چنگیزیان پنجشنبه شب در آیین تجلیل از خبرنگاران شهرستان سلسله در سالن زورخانه شهید اسدالله حسنوند اظهار داشت: در انجام ورزش های زورخانه ای معنویت با ورزش همراه است لذا باید در ترویج این ورزش بین جوانان نهایت تلاش خود را به کار گیریم.
وی افزود: ورزش باستانی و زورخانه‌ای، برای ورزشکاران تنها وسیله‌ای برای دست یافتن به اندامی مناسب و سلامتی نیست، بلکه وسیله‌ای برای ارتباط معنوی با خداست.
چنگیزیان گفت: زورخانه خاستگاه جوانمردی است و فرهنگ پهلوانی از این مکان مقدس برخواسته است لذا باید فرهنگ پهلوانی را که در بر دارنده خصلت هایی همچون گذشت، ایثار، جوانمردی و دست‌گیری از مظلوم است را در جامعه ترویج دهیم و نوجوانان و جوانان جامعه را با این فرهنگ و ورزش معنوی بیشتر آشنا کنیم.
رئیس هیئت ورزش های زورخانه ای و باستانی لرستان، خاطرنشان کرد: اگر مسئولان و متولیان امر ورزش، از ورزش باستانی و زورخانه‌ای حمایت کنند، جوانان بیشتری به این ورزش‌ها روی می‌آورند و زمان بیشتری را به انجام فعالیت‌های ورزشی توام با معنویت صرف می‌کنند، در نتیجه آمار مفاسد اجتماعی کاهش می یابد.
چنگیزیان با اشاره به اینکه زورخانه خاستگاه مرام و مسلک پهلوانی در ورزش حرفه ای است، تصریح کرد: بزرگانی چون ‌پوریای ولی، جهان پهلوانان غلامرضا تختی، مصطفی طوسی، ضیاءالدین میرقوامی، عباس زندی و حاج حسین ذهتابچی پهلوانان و حتی بسیاری از شهدای دفاع مقدس در دامان ورزش زورخانه ای پرورش یافته و نام نامیشان همواره بر فراز آسمان ایران زمین می درخشد.
وی با اشاره به فعالیت 14 سالن زورخانه در لرستان، خاطرنشان کرد: خبرنگاران لرستان در ترویج فرهنگ، مرام و منش پهلوانی و گسترش اخلاق پهلوانی از طریق معرفی این رشته باستانی به جوانان کمک کنند.
به گزارش ایرنا در مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان سلسله که به همت هیئت ورزش های زورخانه ای سلسله برگزار شد باستانی کارانی از شهرستان های دزفول، دلفان، خرم آباد و بروجرد نیز حضور داشتند.
7265/6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.