اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا سید موسی خادمی روز پنجشنبه در حاشیه آیین شکرگزاری و قدردانی از کشاورزان نخودکار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به برنامه ریزی‌هایی انجام شده، شورای برنامه ریزی و توسعه استان را در سطح بخش‌ها تشکیل می‌دهیم که در این جلسه به طور معمول مشکلات اصلی هر بخش را جمع‌آوری می‌کنیم تا بخشی از آنها را در کوتاه مدت حل کرده و برای بخش دیگر نیز به صورت بلندمدت برنامه ریزی کرده تا در آینده حل شوند.
استاندار لرستان با بیان اینکه در این جلسه مشکلات کشاورزی منطقه را در زمینه های برق، گاز، آب مورد بررسی قرار دادیم تصریح کرد: شهرستان دلفان یکی از تولیدکنندگان برتر کشور در زمینه محصول نخود است که باید عملکرد آن را بهبود ببخشیم.
خادمی افزود: امروز از کسی تجلیل شد که عملکرد برداشت محصول آن 900 کیلوگرم در هکتار است که با توجه به میانگین 200 تا 300 کیلوگرم در هر هکتار می توان گفت که فاصله بسیار خوبی است.
استاندار لرستان تاکید کرد: کیفیت نخود تولیدی را باید از طریق اصلاح ارقام، بالا ببریم لذا این موضوع از جندی پیش در دستور کار قرار گرفته و نتیجه آن معرفی بیش از 10 رقم جدید از این محصول در منطقه میباشد.
وی گام بعدی را بسته‌بندی و برندسازی عنوان کرد و گفت: به دنبال ایجاد کارخانه بزرگی در سطح استان هستیم که در حال حاضر یکی از مجموعه‌های سرمایه گذاری بانک ملی این کار را می‌خواهد انجام دهد.
/6060/ 7264
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.