اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا کوروش ساکی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان در سالن همایشات استانداری اظهار داشت: حوزه سلامت به دلیل ارتباط با جان انسان ها از اهمیت خاصی برخوردار است و جان انسان ها صبر نمی پذیرد و باید با اولویت بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
وی گفت: بررسی وضعیت سلامت استان نشان می دهد بین لرستان با سایر استان ها شکاف قابل توجهی وجود دارد که نیازمند تلاش بیشتری است.
وی بیان کرد: بنا بر شاخص های کشوری در استان تعداد تخت های لازم وجود ندارد و باتوجه به اینکه با اجرای طرح تحول سلامت تا حدودی این فاصله کم شده اما همچنان کمبودهایی وجود دارد.
ساکی افزود: تعداد تخت های آی سی یو و سی سی یو به اندازه کافی نیست و در ساخت فضاهای فیزیکی هم باید تلاش کرد همچنین تجهیزات و نیروی انسانی بهم وابسته اند و باید تامین نیرو هم مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد: در سال 92 تعداد تخت های بیمارستانی استان به ازای هر یکهزار نفر هشت دهم بود که اکنون به یک و چهار دهم رسیده و باید به 2.2 دهم به ازای هر یکهزار نفر برسد.
ساکی با بیان اینکه کمبود یکهزارو 500 نیرو احساس می شود گفت: به ازای هر تخت باید سه نیروی انسانی حضور داشته باشد که با توجه به عقب ماندگی های گذشته در استان باید جبران نیروها صورت گیرد.
/6060/1920/3210
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.