اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا جمشید انصاری روز پنجشنبه در حاشیه نشست شورای اداری در جمع خبرنگاران افزود: امسال آمار نیروی انسانی دولت بر مبنای ابتدای سال 2 میلیون و 672 هزار نفر است که این تعداد با توجه به سیاست های کوچک سازی دولت نسبت به سال گذشته 60 هزار نفر کاهش داشته است.
وی اظهار داشت: این موضوع براساس ماده 28 قانون برنامه ششم از سوی مجلس شورای اسلامی ابلاغ شده و قرار است در طول 2 سال اول برنامه پنج درصد نیروی انسانی دولت را کاهش دهیم.
انصاری با بیان اینکه این اقدام از طریق مدیریت استخدام های جدید انجام می شود، ادامه داد: براساس قانون مجاز به استخدام یک سوم نیروی خروجی هستیم.
وی افزود: آزمون مرحله نخست برگزار شد و 18 هزار و 200 نفر برای جذب در تعدادی از دستگاه ها شرکت کردند و آزمون دوم اواخر پاییز برای دستگاه هایی که مراحل استخدامی در آن تاریخ دارند، برگزار خواهد شد.
رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: حدود 30 هزار نفر در طول سال استخدام می شوند البته بخش عمومی فقط دولت و قوه مجریه نیست و در نیروهای مسلح و نهادهای عمومی غیر دولتی استخدام خواهد شد که در مجموع حدود 45 هزار نفر از طریق برگزاری آزمون استخدامی جذب دولت می شود.
انصاری سفر دو روزه خود را از دیروز چهارشنبه برای کلنگ زنی از طرح گاوداری سه هزار راسی و یک طرح گلخانه ای و همچنین شرکت در نشست شورای اداری لرستان آغاز کرد.
7274/3022
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.