اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی عصر روز سه شنبه در جریان افتتاح بیمارستان اعصاب و روان مهر خرم آباد اظهار داشت: در کشور ما به دلیل عواملی متعددی همچون جنگ تحمیلی و آمار تصادفات بالا ،بیماری های روحی و روانی متفاوتی وجود دارد که آمار کشور در این زمینه ممکن است شبیه بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا باشد اما از نظر عمق محتوا بیماری های ما متفاوت هستند.
وی افزود: بیماران اعصاب و روان در شمار مظلومترین بیماران به شمار می روند.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: در استان لرستان با افتتاح این بیمارستان شمار تخت های بیمارستانی اعصاب و روان به حد استاندارد کشوری می رسد.
دکتر هاشمی یادآور شد: وضعیت کارکنان و پرستاران در حوزه سلامت و تلاش آنها و همچنین حمایت از بیماران توسط بیمه ها باید پیگیری شود و برای برنامه های در راستای حمایت های اجتماعی باید اقدامات بیشتری صورت گیرد.
وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه استان لرستان نباید بیش از این آسیب ببیند، گفت: طرح های در دست اقدام در استان لرستان پیشرفت هایی داشته اند و آنهایی هم که نیازمند حمایت های بیشتری هستند باید توسط سازمان برنامه و بودجه، بخش های اقتصادی استان، استانداری و وزارت بهداشت مورد حمایت و تلاش بیشتری قرار گیرند.
دکتر هاشمی افزود: در استان لرستان باید طرح های این حوزه را با شتاب بیشتری دنبال کرد تا کاستی های دوران گذشته را بتوان جبران کرد.
وزیر بهداشت عصر امروز وارد لرستان شد و طی سفر 2 روزه خود به لرستان طرح های مختلفی اعم از بیمارستان اعصاب روان خرم آباد، بیمارستان آیت الله بروجردی بروجرد و چندین طرح در سایر شهرستان های استان را افتتاح و یا کلنگ زنی می کند.
1920/7274/6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.