اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، وحید رشیدی روز چهارشنبه در بازدید از روند عملیات بازگشایی و تعریض دره اسدآبادی افزود: معابر کم عرض و غیرقابل تردد از مشکلات ساکنین دره اسدآبادی است که با ضوابط شهرسازی تطبیق ندارد.
وی اظهار داشت: اینگونه مناطق به علت غیرمجاز بودن و عدم نظارت کافی در مسائلی چون عبور و مرور و دفع آب های سطحی مشکلات اساسی دارند که در این راستا شهرداری خرم آباد با امکانات و ماشین الات موجود، نسبت به ساماندهی وضعیت اقدام کرده است.
وی تصریح کرد: زیرساخت معابر و سیستم فاضلاب محل نیز مشکل اساسی دارند که ساماندهی و ایجاد مسیر فاضلاب جهت اجرای طرح های دستگاههای خدمات رسان انجام خواهد شد.
شهردار خرم آباد اقدام فرهنگی و فرهنگسازی را از برنامه های شهرداری در مناطق حاشیه نشین به ویژه دره اسدآبادی عنوان کرد و گفت: انتظار می رود با همکاری سایر دستگاههای فرهنگی، اقدامات مناسبی برای حل مشکلات منطقه در حوزه مواد مخدر انجام شود.
رشیدی افزود: تامین روشنایی معابر، لایروبی دره‌، تعمیر شبکه فاضلاب، ایجاد کانال‌های آب، راه گشایی و آسفالت معابر و ایجاد فضای سبز محله اسدآبادی نیز در جلسات مختلف بررسی و تصویب می شود.
وی بیان کرد: یکی از مراحل مهم در راستای ساماندهی دره اسدآبادی، آزادسازی بستر رودخانه و هدایت و کانال‌کشی مسیر فاضلاب است که مسئولان آب منطقه‌ای باید نسبت به انجام این مهم اقدام کنند.
طرح ساماندهی محله و دره اسدآبادی سال 95 آغاز شده که مقرر شد تعداد بیش از 40 ملک به ارزش بیش از 20 میلیارد ریال خریداری و تخریب شود تا ضمن خروج خیابان سرباز از بن بست، این بازگشایی در جهت عبور و مرور وسایل نقلیه ترمینال نیز راهگشا باشد.
به منظور ارائه خدمات به منطقه محروم اسد آبادی، تاکنون طرح های پل شهید صارمی، ایجاد پارک سوار اسد آبادی با هزینه 20 میلیارد ریال و احداث ترمینال برون شهری در این منطقه اجرا شده است.
گفته می شود تاکنون بیش از 30 ملک برای اجراتی طرح های بهسازی و ساماندهی محله خریداری شده است.
10محله حاشیه‌نشین برای بحث آسیب‌های اجتماعی در خرم‌آباد شناسایی شده‌اند که هفت سازمان مردم نهاد کار جمع‌آوری اطلاعات این نقاط را به عهده گرفته اند.
7269/6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.