اخبار مرتبط

مهرداد فتحی بیرانوند روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه محیط بانان مناطق حفاظت شده و یگان کشت و کنترل استان در اولویت دریافت جلیقه های ضدگلوله هستند، اظهار کرد: 17 پاسگاه محیط بانی و 105 محیط بان در این استان فعالیت می کنند.
وی افزود: محیط بانان همیشه در مواجه با متخلفان آسیب پذیر بوده اند چرا که با توجه به مشکلات قانونی در استفاده از سلاح تردید می کردند.
وی بیان کرد: لرستان 1.7 درصد مساحت کشور را دارد ولی تاکنون 25 درصد تنوع زیستی کشور در این استان شناسایی شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان همچنین گفت: بالغ بر یک هزار و 700 گونه گیاهی و 358 گونه جانوری،صدها گونه اندمیک گیاهی و پنج گونه اندمیک جانوری در این استان وجود دارد.
فتحی بیرانوند با بیان اینکه 6 گونه اندمیک جانوری نیز اخیرا در استان شناسایی شده است، ادامه داد: اختلاف ارتفاع موجود در این استان، قله های بالای سه هزار و 500 مترتنوع اقلیمی و زیستی قابل توجهی در این استان ایجاد کرده است.
وی اظهار کرد: برخلاف وجود تنوع زیستی این استان مناطق تحت مدیریت مورد نیاز به ثبت نرسیده و این در حالی است که تنها 6.7 درصد مناطق تحت مدیریت استان می باشد که با مناطق شکار و صید ممنوع حدود 16 درصد استان تحت حفاظت قرار گرفته است.
فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست کشور روز گذشته از توزیع یکهزارو 500 جلیقه ضد گلوله و سه هزار و 400 زانوبند و سه هزار و 400 آرنج بند ضد ضربه در بین همه محیط بانان کشور خبر داده و گفته بود: از روز پنجشنبه 23 فروردین محیط بانان کشور در هنگام انجام ماموریت از این تجهیزات استفاده می کنند.
7274/6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.