• کدخبر: 878112
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

به گزارش خبرآنلاین لرستان، معاون تربیت بدنی و سلامت با اعلام این خبر افزود: هفته درختکاری فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ دوستی با طبیعت و حفاظت از محیط زیست است

وی خاطر نشان کرد: با اجرای طرح هر دانش آموز لرستانی ، یک نهال و غرس نهال به دست آینده سازان، دوستی با طبیعت و تلاش برای حفظ منابع طبیعی را به نمایش می گذارند.

بهرامی اضافه کرد: درخت مظهر زندگی ، شادابی و طراوت است که باید حفظ شود و برای احیا و توسعه جنگل ها و حفظ محیط زیست باید فرهنگ درختکاری و احترام به طبیعت را در جامعه نهادینه کرد.

وی تصریح کرد: درختان اسطوره های سبز مقاومت اند که ریشه در خاک و سر بر افلاک دارند و در عین حال نماد سرسبزی و شادابی ، مایه تلطیف و پاکی هوا، منشا نشاط ، شادابی و سر زندگی ان .

بهرامی در ادامه گفت: اگر فواید و مزایای درختان را بخواهیم برشماریم، آن قدر حسن و زیبایی دارند که هر کدام برای خودش رویایی بافته بر برگ سبز و تن تنومند درختان می شود .

وی اجرای این طرح را با هدف توسعه فضای سبز در محیط زیست ، افزایش سرانه فضای سبز در مدارس و فرهنگ سازی دوستی با طبیعت و محیط زیست برشمرد و افزود: با همکاری و مشارکت انجمن های مردم نهاد و پدر بلوط ایران مهندس مظفر افشار تاکنون بیش از 55هزار نهال و اصله درخت توسط دانش آموزان غرس شده و تلاش می شود تا این طرح به شعار هر دانش آموز ،؛ یک نهال نزدیکتر شود.

بهرامی در پایان تاکید کرد: اجرای برنامه های نمادین ازجمله طرح درختکاری توسط دانش آموزان تلاشی ماندگار برای حفظ سرمایه های ارزشمند زندگی، داشتن هوایی پاک، داشتن محیطی سرشار از طراوت و سرسبزی و نهادسازی فرهنگ دوستی با طبیعت است.

46

انتهای پیام
  • کدخبر: 878112
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.