اخبار مرتبط

شیرزاد نجفی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از جنگلکاری اقتصادی راهی برای حفاظت از منابع طبیعی و بهبود معیشت جوامع روستایی نام برد و اظهار کرد: طرح جنگلکاری بابا محمد با کاشت گونه های بادام دیم که بومی و سازگار با منطقه هستند، از طریق مشارکت های مردمی اجرا شد.
وی افزود: سیاست سازمان جنگلها بر مبنای حفاظت از سرمایه های ملی با بهره گیری از مشارکت های مردمی است که در آن مشاوره کارشناسی، تخصیص زمین و تامین نهاده های بذر و نهال از طریق این اداره کل تامین شده و هزینه های اجرایی بر عهده مردم است.
وی با بیان اینکه حفاظت از منابع طبیعی بدون مشارکت مردم امکان‌پذیر نیست افزود: لازمه دستیابی به توسعه پایدار، حفاظت از منابع طبیعی به عنوان بستر توسعه و زیربنای توسعه همه جانبه کشور است.
نجفی با ابراز رضایتمندی از اجرای طرح جنگلکاری اقتصادی بابا محمد شهرستان دورود اظهار کرد: در این طرح آنچه مورد هدف است نگهداری، حفاظت ، توسعه مشارکت اهالی هر روستا و یا منطقه برای حفظ منابع طبیعی و آبخیزداری است.
حدود یک میلیون و 200 هزار هکتار از مساحت استان لرستان پوشیده از جنگل است که این جنگل‌های حوزه رویشی زاگرس از با ارزش ترین ذخایر جنگلی جهان است.
9872/6060
خبرنگار: اله یار محمودی فر**انتشاردهنده:محمد علیدوستی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.