اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا هوشنگ بازوند روز پنجشنبه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در حضور وزیر اطلاعات در سالن جلسات استانداری افزود: برخی موانع در مسیر طرح های اقتصادی لرستان وجود دارد که امید است موانع ساختار دولتی نیز برطرف شود چراکه در غیر اینصورت رونق اقتصادی مورد نظر امکان پذیر نیست.
وی با اشاره به همکاری بانک های دولتی استان در طرح های اقتصادی اظهار کرد: برخلاف اینکه 40 درصد منابع سپرده های استان را بانک های خصوصی در اختیار دارند تنها 18 درصد در سطح استان سرمایه گذاری کرده اند.
استاندار لرستان بیان کرد: کمیته قضایی حمایت از سرمایه گذاری و شورای تامین در راستای رونق طرح های اقتصادی بسیار تلاش داشته است.
وی اظهار کرد: یکی از مشکلات پرداخت تسهیلات در ساختار بانک ها ضرورت ارائه وثایق خارج از طرح سرمایه گذاران است.
وی بیان کرد: بانک ها بخشنامه های بانک مرکزی را قبول ندارند و می گویند ما هیئت مدیره داریم و کاری با بانک مرکزی نداریم و بخش نامه ها پنج ماه طول می کشد.
بازوند گفت: گردش کاری بین صندوق توسعه ملی و بانک ها شش ماه طول می کشد که چرخش بین صندوق توسعه ملی و بانک زمان بر است.
وی افزود: باید به استان ها اختیار داد ونمی شود در یک منطقه ای انتظار رونق اقتصادی داشت اما اختیاری وجود نداشته باشد.
بازوند با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی نسخه شفابخش اقتصاد است گفت: اما قوانین مغایر با اقتصاد مقاومتی بسیار است و در این شرایط حرکت اقتصاد کند می شود و جهش صورت نمی گیرد.
استاندار لرستان با بیان اینکه شهرک پتروشیمی لرستان حدود سه سال در نوبت دریافت مجوز هیئت دولت برای معافیت عوارض است گفت: در استان 450 کیلومتر خطوط لوله نفت داریم و این در حالیست که نمی توانیم مجور 70 هزار بشکه نفت خام را برای لرستان بگیریم.
بازوند ادامه داد:باتوجه به اصل 44 که سرمایه گذاری در استان های زاگرس نشین انجام نشد طرح هایی تعریف شود که شرکت های توانمند در استان سرمایه گذاری کنند.
استاندار لرستان با بیان اینکه جاده ازنا- شازند جاده پرحادثه ای است و اعتبار ملی ندارد گفت: یا وزارت راه و شهرسازی اعتبارات اختصاص یافته برای آن را پرداخت کند یا از محل نقاط حادثه خیز اعتباری از آن بگذارند.
7274/3210/6060
خبرنگار:مریم نریمانی و محمد یاراحمدی**انتشاردهنده:محمد علیدوستی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.