اخبار مرتبط

امام جمعه بروجر در این یادواره افزود: داغ شهدای منا بر دل مردم ایران مانده است که در روزعید قربان با لباس احرام ذکر دعا با لبان تشنه قربانی شدند.
حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی بیان کرد : در حادثه منا حجاج با لبان تشنه به دیدار معبود شتافتند وهنوز هم ملت ایران در سوگ شهادت این حاجیان بعد از 2سال داغدار هستند.
وی گفت: آل سعود به جای عذر خواهی از امت اسلامی متاسفانه مدعی شد تا اوج وقاهت و بی شرمی خود را نشان دهند.
امام جمعه بروجرد اظهارکرد:‌ حکام خائن سعودی لیاقت برگزاری حج را ندارند و بارها این موضوع ثابت شده است و جهان اسلام باید ماهیت ‌پلید آل سعود را بشناسند.
حجت الاسلام والمسلمین ترابی ادامه داد: اداره حج صلاحیت برگزاری این مراسم بزرگ جهان اسلام را ندارد و جهان اسلام باید به سکوت خود در برابرجنایات آل سعود پایان دهد.
وی یادآور شد: ملت ایران با کمال شجاعت در برابر آل سعود و حامیان آنان ایستاده وانتظار موضع گیری قاطعانه در برابر آل سعود از سوی کشورهای مسلمان را دارد.
امام جمعه بروجرد گفت: خانواده های شهدای منا بدانند که شهدای منا در سرزمین منا در حال گفتن ذکر خدا به شهادت رسیدند.

**نماینده مردم بروجرد: خاطره غم بار منا از حافظه ملت ایران پاک نمی شود
نماینده مردم بروجرد واشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: خاطره غم بار حادثه منا از حافظه ملت ایران پاک نمی شود.
علاءالدین بروجردی نیز در این یادواره افزود: حوادث تلخ طی سال های اخیر که برای حجاج اتفاق افتاد ناتوانی آل سعود در اداره حج را ثابت کرد.
وی اظهار کرد: یکی از فقیرترین کشورهای اسلامی یمن است که عربستان با کمال وحشی گری به آن تجاوز کرد و آل سعود و حامیان آنان مسئول کشتار مردم بی دفاع منطقه هستند.
بروجردی افزود: 10 برابر جمعیت حج در مراسم اربعین مدیریت می شوند و مشکلی به وجود نمی آید، آل سعود چه خدمتی به حجاج می کند و تاریخ خواهد نوشت که دولت عربستان با فرار از مسئولیت به کشتار ادامه می دهد.
نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هشدارمقام معظم رهبری به سران آل سعود باعث شد که وضعیت تغییر کرد و شهدای منا تحویل ایران شدند. بروجردی ادامه داد: تمبر یادبود شهدای منا با وجود مصوبه هنوز چاپ نشده و نباید در این مورد تعلل کند شهدای منا مانند شهدای دیگرانقلاب تحت پوشش بنیاد شهید هستند.
وی بیان کرد: هجمه های بسیار دشمن برای گرفتن روحیه ایثارو شهادت از جوانان بی تاثیر بوده و امسال شهید حججی این را به اثبات رسانده ، امروزامریکا که خود را ابرقدرت جهان می داند در منطقه شکست خورده و با ذلت در حال فرار کردن است.
بروجردی افزود: امریکا برای جبران شکست خود داعش را به وجود آورده تا با حملات تروریستی و ایجاد رعب و وحشت اسلام را شکست دهد ولی اتحاد امت اسلامی و مقاومت اسلامی در منطقه داعش را به زودی نابود خواهد کرد.

** یاد ونام شهدا برکت است
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان گفت: یاد و نام شهدا برکت است و شهدای منا در مظلومیت و با لب تشنه جان دادند.
به گفته مراد روشنی شهدای مظلوم منا در مسیر امام حسین(ع) قدم برداشتند و افتخار شهادت را کسب کردند.
وی اظهار کرد: شهدای منا در درگاه اباعبدالله (ع) مهمان هستند و مورد رحمت الهی قرار دارند.
به گزارش خبرنگار ایرنا دومین یادواره 32 شهید حادثه منا استان لرستان که 14 تن از این شهدا مربوط به شهرستان بروجرد بود با حضور مسئولان و خانواده های معظم شهدای منا لرستان در کانون شاهد برگزار و در پایان این مراسم از خانواده 32 شهید منا در لرستان تجلیل به عمل آمد
6052/7190 خبرنگار: علیرضا سلیمانی روزبهانی ** انتشار دهنده مقداد بهاروند احمدی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.