اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا هوشنگ بازوند روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری در سالن جلسات استانداری لرستان افزود: یکی از این طرح ها افتتاح یک هزار و 126 واحد مسکن مهر بوده است.
وی به طرح گازرسانی به روستاها در این استان اشاره کرد و گفت: قدمت شرکت ملی گاز 47 سال و در سطح استان ها حدود 20 است که 14 هزار روستا به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: در مدت چهار سال دولت تدبیر و امید 9 هزار روستا از گاز بهره مند شدند یعنی به طور متوسط ماهیانه 187 روستا گازرسانی شده است.
بازوند بیان کرد: در لرستان در مدت 240 ماه گازرسانی 327 روستا تا قبل از دولت یازدهم گازرسانی شده که در دولت تدبیر و امید 760 روستا و ماهیانه 15 روستا گازرسانی شده است.
وی اضافه کرد: در دولت یازدهم به طور متوسط هر 2 روز یک روستا در سطح کشور گازرسانی شده است و ارتقا نفوذ ضریب گاز در روستا ها از 40 درصد به 75 درصد رسیده است.
استاندار لرستان گفت: سهم لرستان از مجموع 9 هزار روستای گازرسانی شده در دولت یازدهم با توجه به جمعیت 2.7 درصد جمعیت کشور حدود هشت درصد اعتبار شرکت گاز می باشدو سه شهرگراب،کوهنانی و سپید دشت برخلاف مشکلات فراوان گازرسانی شدند.
وی بیان کرد: 470 واحد صنعتی در شهرک های صنعتی استان نیز گازرسانی شدند.
بازوندبا اشاره به آماهای ارائه شده در خصوص وضعیت اشتغال استان از طرف برخی منتقدان اظهارکرد: در حال حاضر یکی از اولویت های استان بحث بیکاری به دلیل انباشت سالیان قبل این وضعیت در استان است.
وی ادامه داد: اگرچه لرستان استان ثروتمندی است اما در سال های گذشته به دلیل پای کار نبودن مردم و عدم سرمایه گذاری دچار مشکل بیکاری شده است.
بازوند افزود: مرکز آمار توسط سازمان مدیریت برنامه ریزی پیگیری می شود و کنترل کننده آن وزارت کار است و شیوه آمار گیری میدانی و فصلی می باشد.
وی اظهار کرد: نحوه و نتیجه آمار گیری هیچگونه ربطی با استان نداردو به صورت مستقل تهیه می شود.
استاندار لرستان با اشاره به آمارگیری نفوس مسکن گفت: آمار گیری اینترنتی و به صورت خود اظهاری مردم انجام شده و 50 درصد باقیمانده را ماموران آمارگیری به صورت اینترنتی انجام دادند و در سیستم ثبت و به مرکز ارسال شده است و نرخ بیکاری مرکز آمار و نفوس مسکن فقط یک درصد اختلاف داشته است.
وی افزود: از رتبه 31 به رتبه 23 رسیدیم و هنوز با میانگین خیلی اختلاف داریم و در طرح های کشت و صنعت و آزاد راه ،فولاد ازنا نیروهای زیادی بکارگیری شده است که به ازای هریک نفر مستقیم یک نفر نیز غیر مستقیم مشغول شده است.
وی با بیان اینکه بیکاری دردو رنج در جامعه است ادامه داد: بیکاری را تبدیل به ابزار نکنیم و این معضل با سخنرانی برطرف نمی شودو تنها راه حل آن سرمایه گذاری است.
بازوند تاکید کرد: برای استان خط قرمز تعریف کینم و به جای مطالبات شخصی مطالبات را مردمی کنیم و خواسته های مردم پیگیری شود اما با حرف حل نمی شود.
7274/3210
خبرنگاران: مریم نریمانی و محمد یاراحمدی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.