• کدخبر: 716251
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

اسمااسماعیل پور: به گزارش خبرآنلاین لرستان،فریدون خودنیا  اظهار داشت:اصل مصاحبه این گونه بود که تمام مناطق استان در فصل تابستان هوا آنچنان گرم نمی شود که به طور حتم نیاز به کولر گازی احساس شود بجز شهرستان پلدختر که آب و هوای آن شبیه خوزستان است و دما در تابستان به بیش از 50 درجه می رسد .
وی افزود: این مصاحبه پیرامون مصرف و مدیریت برق و استفاده زیاد از کولر گازی در استان مبنی بر نظر مدیر عامل انجام شد که به نظر من در خیلی از مناطق استان نیازی به استفاده از کولر گازی نیست که البته ما این موضوع را جدا از شهرستان پلدختر بیان کردیم . مدیرعامل برق استان لرستان گفت : همه به این مسئله اذعان و اشراف کامل دارند که پلدختر همواره در طول سال گرمترین نقطه استان است به ویژه در تابستان که دمای هوای این شهرستان به شدت افزایش دارد و به طور قطع برای
خنک کردن منازل کولر آبی پاسخگو نیست و نیاز به کولر گازی دارد .
وی افزود: در این مصاحبه به کسانی که در بعضی مناطق از کولر آبی و گازی استفاده می کنند در جهت پاسخگویی کولر آبی و مصرف برق کمتر آن را سرویس و تنظیم کنند و پوشال آن را به موقع تعویض نمایند و نسبت به نصب و طراحی
مناسب آن در ساختمان اقدام کنند .
خودنیا تصریح کرد: در صورت استفاده از کولر آبی و گازی از این دو وسیله سرمایشی به صورت ترکیبی استفاده شود به گونه ای که تنها در اوج گرما از کولر گازی استفاده کنند تا در مصرف برق بیشتر صرفه جویی شود . وی به تعرفه برق شهرستان پلدختر اشاره کرد و گفت: با توجه به شدت دما در این شهرستان و همجواری آن با شهرستان های اندیمشک ، دزفول در استان خوزستان و دره شهر ایلام اطلاعات هواشناسی این شهر و شهرهای همجوار از طریق مدیر کل هواشناسی و سایر مکاتبه ها به شرکت توانیر اعلام شده است .
مدیر عامل شرکت توزیع برق لرستان گفت: چنانچه قرار است تعرفه برق گرمسیری به پلدختر تعلق نگیرد تعرفه شهرستان های همجوار نیز باید حذف شوند تا حق این شهرستان ضایع نشود .
خودنیا افزود: موضوع تعرفه برق گرمسیری شهرستان پلدختر از سوی شرکت توزیع برق و نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی به طور جد پیگیری شده و مذاکرات لازم انجام شده و شرکت توانیربا نظر مساعد آن را به وزارت نیرو ابلاغ کرده تا این وزارتخانه به هیات دولت جهت تصویب ارسال کند .
مدیر عامل شرکت توزیع برق لرستان اظهار امیدواری کرد: این پیگیری ها نتیجه بخش باشد و هر چه سریعتر مسئله تعرفه برق گرمسیری به شهرستان پلدختر اعمال شود .

 

48

انتهای پیام
  • کدخبر: 716251
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.