• کدخبر: 716211
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

به گزارش خبرآنلاین لرستان، دکتر حمید رضا نظیفی  با بیان اینکه در سه ماهه نخست سال گذشته (1395) نیز تعداد 3 هزار و 355 پرونده معاینات نزاع شامل 2 هزار و 528 مرد و 827 زن مورد بررسی قرار گرفته است ، اظهار داشت: مقاسیه آماری سه ماهه نخست سالجاری و سال ماقبل آن نشان از افزایش 1/19 درصدی تعداد پرونده های تشکیل شده برای معاینات نزاع در لرستان دارد.
مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان تصریح کرد: در بررسی پرونده‌های بخش معاینات حاصل از نزاع در سه ماهه نخست امسال تعداد 384 مورد همسر آزاری نیز گزارش شده است.
دکتر نظیفی تاکید کرد: از این میزان پرونده بررسی شده تعداد 362 زن و تعداد 22 مرد مورد همسر آزاری قرار گرفته اند.
عضو شورای قضای استان لرستان افزود: همچنین 4 مورد کودک آزاری گزارش شده است که شامل 3 کودک دختر و 1 کودک پسر می باشد
وی با بیان اینکه معاینات نزاع و تصادف بیشترین حجم پرونده های مورد بررسی است، اظهار کرد: طی سال گذشته (1395) تعداد 12 هزار و 219 نفر به دلیل صدمات ناشی از نزاع به ادارات پزشکی قانونی استان لرستان مراجعه کردند که بلحاظ تفکیک جنسیتی تعداد 2 هزار و 937 زن و 9 هزار و 282 نفر مرد بودند.
مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان عنوان داشت: از مجموع مراجعین مدعی نزاع در سال گذشته تعداد 11 هزار و 930 نفر، نزاع واقعی داشته اند.
وی خاطرنشان کرد: همچنین از کل آمار مراجعین مدعی نزاع در سال 95 تعداد 204 نفر جراحات حاصل از خودزنی ویا بارضایت شخصی داشته اند و برای 85 نفر نیز پرونده تشکیل شده ترکیبی از منازعه و غیر منازعه بوده است.
دکتر حمید رضا نظیفی تاکید کرد: از مجموع 11 هزار و 930 نفر پرونده نزاع واقعی در سال گذشته تعداد یک هزار و 389 نفر همسر آزاری اعم از شوهر آزاری و زن آزاری و تعداد 144 نفر کودک آزاری به ثبت رسیده است و مابقی سایر موارد بوده است.
دکتر نظیفی با یاد آوری نکاتی به مراجعین نزاع در هنگام مراجعه به پزشکی قانونی تاکید کرد: ظاهر خون آلود تاثیری در صدور نظریه کارشناسی توسط پزشکی قانونی ندارد، آنچه مبنای صدور نظریه کارشناسی در خصوص جراحات است، نوع جراحت و عمق آن است. لذا معاینه دقیق تر ضایعات نیازمند تمیزبودن موضع و بررسی دقیق آن توسط کارشناس پزشکی قانونی است.
مدیر کل پزشکی قانونی استان لرستان تاکید کرد: در مواردی برای بررسی دقیق تر جراحات و یا عوارض صدمات نیازمند اخذ مشاوره و یا تصویربرداری و یا سایر اقدامات پاراکلنیکی هستیم. این امر برای حفظ حقوق مراجعین و اظهار نظر دقیق در خصوص صدمات است.
وی ادامه داد: در صورت وجود جراحات و صدمات عمده و تهدید کننده، فرد می تواند پس از انجام اقدامات درمانی به پزشکی قانونی مراجعه کند، سوابق اقدامات انجام شده از سوی پزشکی قانونی از مرجع درمان کننده اخذ خواهد شد تا حقی از فردی ضایع نشود.

 

48

انتهای پیام
  • کدخبر: 716211
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.