• کدخبر: 708372
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

به گزارش خبرآنلاین لرستان، کیومرث محمودی معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان با بیان اینکه جذب سرمایه‌گذاری در بخش مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی از سیاست‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است، گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی ویژه لرستان و قرار گرفتن آن در مسیر ترانزیت شمال-جنوب و شرق-غرب، ایجاد مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی فرصتی مناسب برای جذب سرمایه‌گذاری خصوصی است که در این زمینه ضمن رعایت ضوابط قانونی، همه تلاش خود را به‌کار خواهیم بست.
وی گفت: از آنجا که ارائه‌ی خدمات مناسب به کاربران جاده‌ها رابطه مستقیمی با افزایش ایمنی سفر دارد، وجود مجتمع‌های خدماتی - رفاهی بین راهی در کاهش سوانح جاده ای نقش بسزایی دارد.
معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده ای لرستان افزود: تاکنون ۷۶ موافقت نامه اصولی برای متقاضیان احداث مجتمع های خدماتی- ‌رفاهی بین‌راهی در مسیرهای مواصلاتی استان صادر شده است، که درمجموع ۴۰ فقره از این موارد دارای اعتبار هستند.
محمودی با اشاره به روند پیشرفت فیزیکی مجتمع‌های خدماتی - رفاهی بین‌راهی استان افزود: در حال حاضر ۱۱ مجتمع خدماتی بین راهی در حال ساخت داریم، ۱۰ مجتمع در فاز دوم و ۷ مجتمع در فاز اول در دست بهره‌برداری می‌باشند.
محمودی گفت: ۱۲مورد از موافقت نامه های اصولی مجتمع‌های خدماتی - رفاهی بین راهی نیز در مرحله اخذ استعلام قرار دارند.
وی وجود تابلوهای تبلیغاتی در مسیرهای مواصلاتی را ظرفیتی مناسب برای فرهنگ‌سازی ترافیکی و ایمنی سفر عنوان کرد و گفت: درمجموع ۴۷تابلوی اطلاعاتی در محورهای لرستان متعلق به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است که ۷ عدد آنها در قالب تفاهم‌نامه در اختیار جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها قرار گرفته است.
معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت: در راستای ایمنی عابران پیاده، تاکنون ۹ دستگاه پل عابر پیاده در محورهای مواصلاتی استان ساخته شده، دو دستگاه پل دیگر نیز در حال احداث است.

 

48

انتهای پیام
  • کدخبر: 708372
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.