اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، هوشنگ بازوند روزیکشنبه درحاشیه آئین درختکاری در محل دانشگاه لرستان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با اولویت بخشیدن به اقداماتی در راستای توسعه فضای سبز می توان مشکل آلودگی هوای ناشی از ریزگردها و گرد و غبار را به طور چشمگیری کاهش داد.
به گفته وی در نتیجه اقداماتی که طی سه سال اخیز در راستای توسعه درختکاری و جنگل کاری در استان انجام شده تعداد روزهای آلوده ناشی از گرد و غبار و ریزگردهای از 135 روز در سال 1393 به 32 روز در سال 1394 و 24 روز طی سال 1395 کاهش یافته است.
استاندار لرستان اضافه کرد: در این مسیر، مجموعه اقدامات دستگاه های مرتبط از جمله منابع طبیعی ، جهادکشاورزی، محیط زیست و بخصوص سازمان های مردم نهاد بسیار تاثیر گذار خواهد بود که با اقدامات مطلوب خود در راستای حفظ منابع طبیعی و محیط زیست در توسعه این منابع نقش دارند.
بازوند با اشاره به سند مقابله با ریزگردها گفت: 2 سال پیش سند مقابله با ریزگردها تهیه شد که در آن سند به موارد متعدد مشکلات مرتبط با منابع طبیعی و محیط زیست از جمله راهکاری های مبارزه با ریزگردها و راههای حفظ محیط زیست و منابع طبیعی احیای مجدد و توسعه جنگل ها و مقابله با حریق و آتش سوزی توجه شده است.
15 اسفندماه به عنوان روز ملی درختکاری نام گرفته و از این روز به مدت یک هفته در سراسر کشور در راستای حفظ و توسعه منابع طبیعی اقدماتی صورت می گیرد.
1920/6060
خبرنگار:مهری دریکوند**انتشاردهنده: محمد علیدوستی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.