اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، آیت الله سید احمد میرعمادی روز سه شنبه در دیدار با فرماندهان و کارکنان لشکر 84 ارتش افزود: امسال در روز 29 فروردین ارتش در حادثه سیل مشغول خدمت رسانی و امداد رسانی هستند.
وی اظهار داشت: مردم از امدادرسانی افراد نظامی در حالیکه سلاح را کنار گذاشته اند و درکنار مردم هستند احساس آرامش می کنند.
وی عنوان کرد: اعتماد و افتخار مردم به نیروهای مسلح و ارتش بزرگترین سرمایه است.
امام جمعه خرم‌آباد اظهار داشت: حضور ارتش در امداد رسانی سیل یک ویژگی خاصی داشت و حضور ارتش در این حادثه سریع به موقع، فعالانه و ایثارگرانه بوده است.
وی ادامه داد: نیروهای مسلح شامل سپاه، ارتش و نیروی انتظامی سریع وارد میدان شدند و جزء نخسیتن گروه‌هایی بودند که به داد مردم رسیدند و رضایتمندی مردم آسیب دیده از سیل از نیروهای مسلح بسیار بالا است.
وی با بیان اینکه هوانیروز ارتش در حادثه سیل از نظر امداد رسانی و پرواز رکورد زد، گفت: مردم آسیب دیده در صبح روز 13 فروردین وقتی که چشم باز کردند ارتشی، سپاهی، نیروی انتظامی و بسیج را دیدند و این خیلی مهم است.
نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: ارتش و نیروهای مسلح در روز حادثه به فریاد مردم رسیدند و به موقع عمل کردن یک امتیاز است.
وی با بیان اینکه نیروهای مسلح در تمام رده ها مشغول خدمت خالصانه بودند، افزود:تجربه کافی و امکانات لازم از دیگر ویژگی های ارتش بود که در 48 ساعت یک پل را احداث کرد و رفت و آمد برای امداد رسانی را تسریع داد.
به گفته وی این افتخارات باید در تاریخ نیروهای مسلح ما ثبت و مستند سازی شود، اینها افتخاراتی است که هیچکس نمی‌تواند آنها را نادیده بگیرد.
وی با اشاره به اینکه این افتخارات باید برای نسل‌های آینده باقی بماند، گفت: یک سپاهی دو بچه را بغل کرد و از گل لای نجات داد، اما آمریکا سپاه را تروریست معرفی می کند.
نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: در نگاه استکبار جهانی امداد رسانی به مردم تروریستی است، اما کشتن زن و کودک بی سرپناه حقوق بشر و دموکراسی است.
وی افزود:آنها در یمن، سوریه و عراق مردم، کودکان و زنان را کشتند، آن را دموکراسی می‌نامند و امداد رسانی را تروریست می‌دانند.
امام جمعه خرم‌آباد بیان کرد: یک ارتشی خود را به سیل خروشان رودخانه می‌زند و مواد غذایی و امکانات دارو و درمان را به روستاهای آن طرف رودخانه می‌رساند، این را دشمن تروریستی می‌داند، اما قطع داروی بیماران و اجازه ندادن ارسال دارو به ایران را دموکراسی و حقوق بشر می‌دانند.
آیت الله میرعمادی اظهار داشت:در این شرایط تروریست اعلام کردن سپاه مایه رسوایی آمریکا است.
وی با تاکید بر اینکه دشمنان آنقدر بی شرم هستند که اجازه نمی‌دهند کمک‌های بشر دوستانه دنیا به جمعیت هلال احمر ایران ارسال شود تا برای سیل زدگان استفاده شود، بیان کرد: این حادثه سیل و همزمان شدن با اعلام تروریست بودن سپاه مایه رسوایی آمریکا شده است.
وی ادامه داد:امروز مردم پشتوانه و حامی ارتش هستند چراکه تجهیزات، ماشین آلات و امکانات ارتش در اختیار مردم سیل زده قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه امروز از ویژگی‌های ارتش مردمی بودن است، تجهیزات، ماشین آلات و امکانات ارتش در اختیار مردم سیل زده قرار گرفت، تصریح کرد: ارتش یک روز با ساز و برگ نظامی رژه می‌رود.
آیت الله میرعمادی بیان کرد: مردم ما عملیات‌های متعددی که نیروی هوایی و دریایی ارتش انجام داده را فراموش نمی‌کنند.
7274/6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.