اخبار مرتبط

کوروش ساکی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در حوزه بهداشت 520 نیرو در قالب 200 تیم بهداشتی شامل پزشک، کارشناس بهداشت محیط، مبارزه با یماری ها، ماما، آزمایشگاه، روان خانواده، بهورز در مناطق سیلزده استان مستقر شدند.
وی اظهار داشت: همچنین 2 دندانپزشک نیز با تجهیزات و ماشین سیار دندانپزشکی در 2 شهر معمولان و پلدختر مستقر شده اند.
ساکی با بیان اینکه 98 محموله اقلام بهداشتی درمانی نیز به ارزش 20 میلیارد ریال به مناطق سیلزده استان ارسال شد افزود: همچنین در این مدت سه کانکس و 200 قلم از تجهیزات مورد نیاز به ارزش هشت میلیارد ریال به مناطق سیلزده ارسال شد.
ساکی عنوان کرد: در حوزه دارو نیز تاکنون 32 محموله با ارزش 15 میلیارد ریال برای تمام شهرستان های سیلزده ارسال و توزیع شده است.
به گفته وی در این مدت داروی بیماران خاص در بیمارستان امام خمینی (ره) پلدختر و مرکز جامع سلامت معمولان و داروخانه امام خمینی (ره) خرم آباد به این بیماران به صورت رایگان تحویل داده شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: در حوزه درمان و فوریت های پزشکی 299 سورتی پرواز انجام شده که در این راستا 292 بیمار نیازمند به ارجاع به مراکز درمانی به وِیژه در مرکز استان منتقل شده است.
ساکی اظهار داشت: 130 نیرو در قالب 36 تیم پزشکی و متخصص در رشته ها مختلف و 200 کارشناس بهداشت به مناطق سیلزده استان اعزام شده است.
برآورد اولیه خسارت سیل اخیر در لرستان بیش از 30 هزار میلیارد ریال است و تاکنون 15 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند.
/6060/7274
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.