اخبار مرتبط

به گزارش روز جمعه ایرنا، سید ضیاء هاشمی در دیدار با استاندار لرستان در محل استانداری افزود: شرایط ایجاد شده پس از سیل فرصت مناسبی برای خدمتگزاری به مردم است.
وی در خصوص هرگونه همکاری رسانه ای با استان در خصوص بحران سیل اعلام آمادگی کرد و اظهار داشت: در تمامی مناطق سیلزده استان به ویژه پلدختر، دولت و دستگاههای امدادی اقدامات موثری انجام داده اند اما در این میان حضور دولت برای مردم به خوبی تبیین نشده و بسیاری از شهروندان ازاقدامات موثر دولت اطلاع ندارند.
وی با اشاره به بازدید میدانی خود ازمناطق سیلزده پلدختر ادامه داد: تامین تجهیزات مختلف از جمله صدها دستگاه ماشین آلات ویژه راسی و لایروبی، امدادرسانی شبانه روزی و هماهنگی بین دستگاهی، تلاش برای بازگشایی راهها و برقراری مجدد جریان برق، گاز و آب از جمله اقدامات دولت در منطقه است که باید به خوبی و به دور از سیاه نمایی برای مردم تشریح شود.
مدیرعامل ایرنا به حضور نیروهای جهادی و مردم نهاد در پلدختر نیز اشاره کرد گفت: نیروهای دولتی و دستگاههای خدمات رسان بدون پوشش خاص و تبلیغات ویژه ای در منطقه حضور دارند که همین امر موجب شده برخی سوءاستفاده کرده و حضور دولت در مناطق سیلزده را کمرنگ جلوه دهند.
هاشمی اقدامات پیشگیرانه استان در خصوص سیل را مثبت ارزیابی کرد و افزود: تعداد کم تلفات جانی با توجه به حجم و عظمت حادثه سیل لرستان و اینکه بسیاری از این افراد به صورت مستقیم براثر سیلاب جان خود را از دست نداده اند حائز اهمیت می باشد اما در مجموع دولت در اتفاق پلدختر مظلوم واقع شده است.
وی تصریح کرد: حضور مقامات ارشدملی دولتی و سایر دستگاهها برای کمک و رسیدگی به امور سیلزدگان نشان داد بسیج ملی در لرستان شکل گرفته است.
وی تاکید کرد: ایرنا نیز در این راستا صدای مردم بوده و هست و تلاش می کندخواسته و سوالات را مردم را از طریق مسئولان ملی و استانی پیگیری نماید اما برای این مهم ارائه اطلاعات کامل و مورد نیاز جامعه از سوی مسئولان ضروری است.
بر اثر سیل روز دوشنبه 12 فروردین ماه، رودخانه های خرم آباد و کشکان طغیان کردند که این طغیان باعث خسارات سنگین به مردم شهرهای خرم آباد، نورآباد، درود، معمولان و پلدختر شد.
هم اکنون امدادرسانی هوایی و زمینی توسط امداد رسانان استان و سراسر کشور در مناطق سیل زده در حال انجام است.
برآورد اولیه خسارت سیل اخیر در لرستان بیش از 30 هزار میلیارد ریال است و تاکنون 15 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند.
مدیرعامل ایرنا به همراه هیاتی برای بازدید از مناطق سیلزده استان و بررسی عملکرد خبرگزاری جمهوری اسلامی به این منطقه سفر کرد.
7269//6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.