اخبار مرتبط

سید حسن ریاضتی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون 43 درصد روستاها از طرح هادی برخوردارهستند که این میزان معادل 85 درصد جمعیت روستایی شهرستان بروجرد است.
وی بیان کرد: در بخش اجرای طرح هادی به حمایت جدی دولت نیاز داریم و بسیاری از روستاها نیازمند اجرای طرح هادی هستند.
وی اظهار داشت: هم اکنون حدود 80 روستای این شهرستان در 2بخش مرکزی و اشترینان بین یک فاز تا سه فاز طرح هادی آنها عملیاتی شده است.
ریاضتی تاکید کرد: هم اکنون 84 درصد از واحدهای روستایی بروجرد تبدیل به احسن شدند که این مهم بعد از زلزله سال 85 و آسیب 18هزار واحد مسکونی محقق شده است.
وی ادامه داد: همچنین هم اکنون 154 واحد با تسهیلات 250 میلیون ریال و 114 واحد با تسهیلات 200 میلیون ریال از محل طرح ویژه در دستور کار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بروجرد قرار گرفته است.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بروجرد گفت: این بنیاد در سال گذشته اقدام به تکمیل پروژه 72 واحدی مدد جویان بهزیستی نموده و پروژه 54 واحدی انبوه سازی مسکن روستایی نیز هم اکنون در دست ساخت و تکمیل است .
ریاضتی افزود: تاکنون هشت هزارو 247 جلد سند روستایی در این شهرستان صادر شده و این درحالیست که روستاهای شهرستان بروجرد دارای حدود 22 هزار واحد مسکونی بوده که از این تعداد 34 درصد در روستاهای 2بخش مرکزی واشترینان دارای سند مالکیت هستند.
ریاضتی افزود: اکنون حدود 14 هزار و 500 واحد مسکن روستایی فاقد سند مالکیت بوده که طرح سند دارنمودن با همکاری اداره ثبت واسناد بروجرد درحال اجرا است.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بروجرد گفت: سالانه 300 واحد مسکن روستایی در این شهرستان با تسهیلات 180 و 200 میلیون ریالی با سود پنج درصد احداث می شود.
ریاضتی اظهارداشت: این شهرستان با 186 روستا دارای حدود 22 هزار واحد مسکونی بوده که از این تعداد 34 درصد در روستاهای 2 بخش مرکزی واشترینان دارای سند مالکیت هستند.
ریاضتی اضافه کرد: در حال حاضر 186 روستای فعال در 2بخش مرکزی و اشترینان این شهرستان وجود دارد که 144 روستا بالای 20 خانوار دارای مصوب طرح هادی هستند و 50 روستا نیز افق 10 ساله آنها به اتمام رسیده است.
6052/7273
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.