اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، فریدون خودنیا شامگاه دوشنبه درنشست ستاد بحران درمحل استانداری افزود: به دلیل نبود راه دسترسی و ضرورت عبور از رودخانه برق برخی روستاها برقرار نشده که با اقدامات نیروهای این شرکت، امروز سه روستای بزرگ شاهیوند مجددا برقرسانی شد.
وی اظهارداشت: از 45روستای بدون برق دوره چگنی 12 روستا در ویسیان و مابقی مربوط به بخش شاهیوند است که ترمیم شبکه این منطقه هم اکنون 45درصد پیشرفت دارد ودر صورت تکمیل، مشکل 80 درصد روستاهای این بخش برطرف می شود.
وی هزینه برق رسانی مجدد به شاهیوند به طول 9 کیلومترشبکه را 10 میلیارد ریال برشمرد و اضافه کرد: علاوه بر نیروهای استان، تیم های کمکی از کرمانشاه، قم و مرکزی حضور دارند اما عبور از رودخانه شرایط را سخت کرده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق لرستان با اشاره به اصلاح 9 کیلومتر شبکه برق در معمولان بیان کرد: برقراری برق چهار روستای پلدختر از جمله پران پرویز و مورانی نیز 90 درصد پیشرفت دارد.
خودنیا ادامه داد: ایجاد شبکه برق جلگه خلج و بابا بهرام 60 درصد پیشرفت دارد و در صورت عبور موفق از رودخانه، حدفاصل بخش مرکزی پلدختر با 42 روستا تا پایان وقت سه شنبه برق رسانی خواهد شد.
وی گفت: تلاش می شود تا یک هفته آینده شبکه برق روستاهای قطع شده برقرار شود.
در اثر سیل روز دوشنبه 12 فروردین در لرستان رودخانه های این استان در شهرستان های مختلف طغیان و سد مروک درود نیز سرریز کرد ستاد مدیریت بحران استان قبل از وقوع سیل اطلاع رسانی وسیعی را انجام داد و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد منزل خود را ترک کنند.
اکنون برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخته و بسیاری از روستاهای سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، الیگودرز و دوره چکنی راه دسترسی ندارند.
مردم شهرهای پلدختر و معمولان و روستاهای اطراف حاشیه کشکان از 12 فروردین 24 ساعت و به مدت یک شبانه روز را بدون دریافت خدمات امدادی و هرگونه امکاناتی در پشت بام منازل یا کوه های اطراف گذراندند.
تمامی راه های ارتباط زمینی به منطقه قطع شده بود و شرایط جوی اجازه پرواز هوایی را نمی داد، اما از نخستین ساعات 13 فروردین با بهبود شرایط جوی و ایجاد یک راه دسترسی در مسیر آزادراه خرم آباد - پل زال کار امدادرسانی به مردم آغاز شده است.
برآورد اولیه از خسارت سیل اخیر در لرستان 15 هزار میلیارد ریال است و تا کنون 15 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند.
در جریان سیل اخیر برق 670 روستای لرستان قطع شد.
7269/7273
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.