اخبار مرتبط

مقداد صارمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آن دسته از کشاورزان و باغدارانی که در سیلاب خسارت دیده اند به مرکز خدمات اشترینان مراجعه کنند، تا سریع توسط کارشناسان بازدید و تعیین خسارت شود.
وی اظهار داشت: روستائیان چنانچه در اثر سیلاب خسارتی به ساختمان و دیوارها وارد شده با در دست داشتن سه قطعه عکس از محل تخریب و کپی شناسنامه و کارت ملی و قبوض آب و برق به بنیاد مسکن شهرستان بروجرد مراجعه کنند.
بخشدار اشترینان بیان کرد: دامداران و زنبورداران نیز در صورت خسارت به اداره خدمات کشاورزی بروجرد مراجعه کنند.
صارمی اضافه کرد: مزارع پرورش ماهی نیز در صورت خسارت در اثر جاری شدن سیلاب به اداره شیلات جهاد کشاورزی شهرستان بروجرد مراجعه کنند.
در اثر سیل روز دوشنبه 12 فروردین در لرستان رودخانه های این استان در شهرستان های مختلف طغیان و سد مروک درود نیز سرریز کرد ستاد مدیریت بحران استان قبل از وقوع سیل اطلاع رسانی وسیعی را انجام داد و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد منزل خود را ترک کنند.
اکنون برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخته و بسیاری از روستاهای سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، الیگودرز و دوره چکنی راه دسترسی ندارند.
مردم شهرهای پلدختر و معمولان و روستاهای اطراف حاشیه کشکان از 12 فروردین 24 ساعت و به مدت یک شبانه روز را بدون دریافت خدمات امدادی و هرگونه امکاناتی در پشت بام منازل یا کوه های اطراف گذراندند.
تمامی راه های ارتباط زمینی به منطقه قطع شده بود و شرایط جوی اجازه پرواز هوایی را نمی داد، اما از نخستین ساعات 13 فروردین با بهبود شرایط جوی و ایجاد یک راه دسترسی در مسیر آزادراه خرم آباد - پل زال کار امدادرسانی به مردم آغاز شده است.
برآورد اولیه از خسارت سیل اخیر در لرستان 15 هزار میلیارد ریال است و بر اساس اعلام پزشکی قانونی تاکنون 15 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند ولی هنوز گزارش رسمی مبنی بر تلفات جانی در پلدختر اعلام نشده است که همین می تواند ناشی از اطلاع رسانی خوبی باشد که قبل از سیل در این منطقه صورت گرفته است.
7190/7273
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.