اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، پرویز فتاح روز دوشنبه در بازدید از مناطق سیل زده لرستان افزود: از این میزان کمک های مردمی، مبلغ 230 میلیارد ریال بصورت کالا و 200 میلیارد بصورت نقدی بوده که در حال توزیع بین آسیب دیدگان است.
وی بیان کرد: علاوه بر این، 10 هزار پتو، 2 هزارتخته فرش، 17 هزار متر موکت و 2 هزار لوازم خانگی برای مددجویان سیل زده استان تامین شده است.
فتاح به تخصیص 200 میلیارد ریال تسهیلات کارگشایی در مرحله اول به سیل زدگان اشاره کرد و اظهارداشت: این تسهیلات بصورت قرض الحسنه و با ضمانت آسان به متقاضیان پرداخت می‌شود.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور یادآور شد: بنا بر ارزیابی های انجام شده تا کنون 20 هزار خانوار از مددجویان تحت حمایت این نهاد در سیلاب دچار خسارت شده‌اند.
وی اضافه کرد: تامین لوازم منزل مددجویان آسیب دیده ناشی از سیل توسط این نهاد انجام می‌شود.
در اثر سیل روز دوشنبه 12 فروردین در لرستان رودخانه های این استان در شهرستان های مختلف طغیان و سد مروک درود نیز سرریز کرد ستاد مدیریت بحران استان قبل از وقوع سیل اطلاع رسانی وسیعی را انجام داد و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد منزل خود را ترک کنند.
اکنون برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخته و بسیاری از روستاهای سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، الیگودرز و دوره چکنی راه دسترسی ندارند.
مردم شهرهای پلدختر و معمولان و روستاهای اطراف حاشیه کشکان از 12 فروردین 24 ساعت و به مدت یک شبانه روز را بدون دریافت خدمات امدادی و هرگونه امکاناتی در پشت بام منازل یا کوه های اطراف گذراندند.
تمامی راه های ارتباط زمینی به منطقه قطع شده بود و شرایط جوی اجازه پرواز هوایی را نمی داد، اما از نخستین ساعات 13 فروردین با بهبود شرایط جوی و ایجاد یک راه دسترسی در مسیر آزادراه خرم آباد - پل زال کار امدادرسانی به مردم آغاز شده است.
برآورد اولیه از خسارت سیل اخیر در لرستان 15 هزار میلیارد ریال است و 15 نفر هم تا کنون بر اثر این سیل جان خود را از دست داده اند.
1920/7273
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.