اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا در این نامه آمده است: سرکار خانم اوگوچی دنیلز، هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در ایران، کارکنان مرکز اطلاع سازمان ملل متحد در تهران و تمامی همکاران سازمان ملل متحد در ایران مراتب تأسف و اندوه خود را از کشته و مجروح شدن و خسارت دیدن تعدادی از ایرانیان در سیل اخیر در استان زیبا و دیدنی لرستان ابراز می دارند.
این پیام می افزاید: استانی که اینجانب فرصت دیدار از آن را طی نمایشگاه عکس مشترکمان درباره همکاری های ایران و سازمان ملل متحد داشتم، خواهشمند است دستور فرمایید تسلیت ما را به خانواده درگذشتگان و تألم ما را به افراد صدمه دیده این فاجعه در استان زیبای لرستان ابلاغ نمایند.
این پیام اضافه می کند: ما برای مجروحان حادثه آرزوی شفای هر چه سریع تر می کنیم و به آنانی می اندیشیم که خانه و وسایل زندگی خود را از دست داده اند.
دتسنکو در این پیام می افزاید: در حالیکه مسئولان حمایت و کمک های خود را به مردم مناطق سیل زده گسیل می دارند، اخبار دریافتی مبنی بر منزلت، توانمندی و روحیه مردم در تاب آوری آنان در رویارویی با فاجعه و حمایتشان از یکدیگر، ما را تحت تاثیر قرار داده است.
این پیام ادامه می دهد: همان گونه که استحضار دارید نقش سازمان ملل متحد حمایت از دولت ایران است و این چیزی است که ما از ابتدای این فاجعه وحشتناک در پی آن بوده ایم، سازمان ملل متحد در ایران و جامعه بین المللی با دولت ایران همکاری می نماید تا حمایت لازم در تلاش های هدایت شده از سوی دولت را در اختیار بگذارد.
به گزارش ایرنا در اثر سیل روز دوشنبه 12 فروردین در لرستان رودخانه های این استان در شهرستان های مختلف طغیان و سد مروک درود نیز سرریز کرد ستاد مدیریت بحران استان قبل از وقوع سیل اطلاع رسانی وسیعی را انجام داد و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد منزل خود را ترک کنند.
اکنون برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخته و بسیاری از روستاهای سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، الیگودرز و دوره چکنی راه دسترسی ندارند.
مردم شهرهای پلدختر و معمولان و روستاهای اطراف حاشیه کشکان از 12 فروردین 24 ساعت و به مدت یک شبانه روز را بدون دریافت خدمات امدادی و هرگونه امکاناتی در پشت بام منازل یا کوه های اطراف گذراندند.
تمامی راه های ارتباط زمینی به منطقه قطع شده بود و شرایط جوی اجازه پرواز هوایی را نمی داد، اما از نخستین ساعات 13 فروردین با بهبود شرایط جوی و ایجاد یک راه دسترسی در مسیر آزادراه خرم آباد - پل زال کار امدادرسانی به مردم آغاز شده است.
برآورد اولیه از خسارت سیل اخیر در لرستان 15 هزار میلیارد ریال است و بر اساس اعلام پزشکی قانونی تاکنون 15 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند ولی هنوز گزارش رسمی مبنی بر تلفات جانی در پلدختر اعلام نشده است که همین می تواند ناشی از اطلاع رسانی خوبی باشد که قبل از سیل در این منطقه صورت گرفته است.
3210/6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.