اخبار مرتبط

حشمت بهمنی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 17 هزار هکتار از مزارع کشاورزی و باغات این شهرستان در سیل اخیرخسارت دیده اند.
وی بیان کرد: بیش از 9 هزار راس دام سبک و سنگین و پنج مزرعه پروش ماهی، هزار و990 انبار علوفه، یک هزار واحد دامداری سنتی، 700 کیلومتر کانال آب، چهار ایستگاه پمپاژ 300 کیلومتر انهار سنتی و 200 کیلومتر جاده بین مزارع در بخش کشاورزی در اثر سیل خسارت دیده اند.
فرماندار دلفان اظهارداشت: سیل به 60 درصد راههای ارتباطی روستایی این شهرستان خسارت وارد کرده است.
بهمنی اضافه کرد: بیش از 40 دهنه پل ارتباطی در شهر و روستا آسیب دیده اند که موجب اختلال در تردد روستایی شده است.
وی ادامه داد: سیل بیش از300 میلیارد ریال به تاسیسات زیربنایی و عمران شهری در شهر نورآباد خسارت وارد کرد.
فرماندار دلفان تعداد واحدهای مسکونی و تجاری آسیب دیده را در شهر نورآباد و روستاها پنج هزار و 700 واحد اعلام کرد و افزود: گروه های ارزیاب با مراجعه به منازل و واحد های تجاری در حال برآورد خسارت های وارده هستند.
در اثر سیل 12 فروردین در لرستان رودخانه های این استان در شهرستان های مختلف طغیان و سد مروک درود نیز سرریز کرد ستاد مدیریت بحران استان قبل از وقوع سیل اطلاع رسانی وسیعی را انجام داد و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد منزل خود را ترک کنند.
اکنون برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخته و بسیاری از روستاهای سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، الیگودرز و دوره چکنی راه دسترسی ندارند.
مردم شهرهای پلدختر و معمولان و روستاهای اطراف حاشیه کشکان از 12 فروردین 24 ساعت و به مدت یک شبانه روز را بدون دریافت خدمات امدادی و هرگونه امکاناتی در پشت بام منازل یا کوه های اطراف گذراندند.
تمامی راه های ارتباط زمینی به منطقه قطع شده بود و شرایط جوی اجازه پرواز هوایی را نمی داد، اما از نخستین ساعات 13 فروردین با بهبود شرایط جوی و ایجاد یک راه دسترسی در مسیر آزادراه خرم آباد - پل زال کار امدادرسانی به مردم آغاز شده است.
برآورد اولیه از خسارت سیل اخیر در لرستان 15 هزار میلیارد ریال است و بر اساس اعلام پزشکی قانونی تا کنون 14 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند ولی هنوز گزارش رسمی مبنی بر تلفات جانی در پلدختر اعلام نشده است که همین می تواند ناشی از اطلاع رسانی خوبی باشد که قبل از سیل در این منطقه صورت گرفته است.
7270/7273
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.