اخبار مرتبط

محمد خسروی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بعداز وقوع سیل در شهرستان پلدختر، مکانی در روستای ولی عصر این شهرستان به منظور پخت غذای مورد نیاز برای مردمی سیلزده در اختیار اداره حج و زیارت قرار گرفت تا با طبخ غذای گرم برای مردم سیل زده پلدختر، بتوانیم مردم را یاری کنیم.
وی افزود: علاوه بر این اقلام بهداشتی و آب معدنی با کمک کارگزاران حج و زیارت در اختیار مردم سیل زده گذاشته می شود.
مدیرکل حج و زیارت لرستان گفت: با کمک از معتمدین محلی و با شناسایی آسیب دیدگان واقعی با تامین اقلام ضروری آنها در کم کردن بخشی از مشکلات مردم مناطق سیل زده نهایت تلاش صورت می گیرد.
بر اثر سیل روز دوشنبه 12 فروردین در لرستان رودخانه های این استان در شهرستان های مختلف طغیان و سد مروک درود نیز سرریز کرد ستاد مدیریت بحران استان قبل از وقوع سیل اطلاع رسانی وسیعی را انجام داد و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد منزل خود را ترک کنند.
اکنون برق، آب و گاز برخی از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخته و بسیاری از روستاهای سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، الیگودرز و دوره چکنی راه دسترسی ندارند.
مردم شهرهای پلدختر و معمولان و روستاهای اطراف حاشیه کشکان از 12 فروردین 24 ساعت و به مدت یک شبانه روز را بدون دریافت خدمات امدادی و هرگونه امکاناتی در پشت بام منازل یا کوه های اطراف گذراندند.
تمامی راه های ارتباط زمینی به منطقه قطع شده بود و شرایط جوی اجازه پرواز هوایی را نمی داد، اما از نخستین ساعات 13 فروردین با بهبود شرایط جوی و ایجاد یک راه دسترسی در مسیر آزادراه خرم آباد - پل زال کار امدادرسانی به مردم آغاز شده است.
برآورد اولیه از خسارت سیل اخیر در لرستان 15 هزار میلیارد ریال است و بر اساس اعلام پزشکی قانونی تا کنون 14 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند .
1920/6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.