اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، احمد مرادپور روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باید به فکر ایجاد یک راه‌ جایگزین بجای راه فعلی خرم‌آباد به پلدختر که در اثر سیل تخریب شده است باشیم.
به گفته وی در استان توزیع امکانات و ماشین‌آلات را در بین شهرستانهای سیلزده داشتیم اما بیشتر ماشین‌آلات به پلدختر آمده بود که از روز گذشته برخی از امکانات راهی شهرستان چگنی شده است.
معاون عمرانی استاندار لرستان ادامه داد: پس از پلدختر و معمولان، چگنی بیشترین آسیب را دیده است همچنین راه ارتباطی نورآباد به کوهدشت قطع است که برای برطرف کردن این مشکل در تلاش هستیم.
مرادپور اضافه کرد: آب پلدختر از شب گذشته وصل شده و در حال آبگیری مخازن هستیم ، اما از مردم شریف پلدختر انتظار داریم که از مصرف بی‌رویه آب‌شرب بویژه برای کارهای غیرضروری خودداری کنند چرا که وضعیت آب در پلدختر در حالت پایداری نیست و هرلحظه امکان قطع شدن آن وجود دارد.
در اثر سیل روز دوشنبه 12 فروردین در لرستان رودخانه های این استان در شهرستان های مختلف طغیان و سد مروک درود نیز سرریز کرد ستاد مدیریت بحران استان قبل از وقوع سیل اطلاع رسانی وسیعی را انجام داد و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد منزل خود را ترک کنند.
اکنون برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخته و بسیاری از روستاهای سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، الیگودرز و دوره چکنی راه دسترسی ندارند.
مردم شهرهای پلدختر و معمولان و روستاهای اطراف حاشیه کشکان از 12 فروردین 24 ساعت و به مدت یک شبانه روز را بدون دریافت خدمات امدادی و هرگونه امکاناتی در پشت بام منازل یا کوه های اطراف گذراندند.
تمامی راه های ارتباط زمینی به منطقه قطع شده بود و شرایط جوی اجازه پرواز هوایی را نمی داد، اما از نخستین ساعات 13 فروردین با بهبود شرایط جوی و ایجاد یک راه دسترسی در مسیر آزادراه خرم آباد - پل زال کار امدادرسانی به مردم آغاز شده است.
برآورد اولیه از خسارت سیل اخیر در لرستان 15 هزار میلیارد ریال است و بر اساس اعلام پزشکی قانونی تا کنون 14 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند ولی هنوز گزارش رسمی مبنی بر تلفات جانی در پلدختر اعلام نشده است که همین می تواند ناشی از اطلاع رسانی خوبی باشد که قبل از سیل در این منطقه صورت گرفته است.
3210/6060 /7274
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.