اخبار مرتبط

قدرت الله ترابی نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: سیل 12 فروردین ماه جاری آسیب های بسیار شدیدی به شهرستان چگنی وارد کرده است.
وی اظهار داشت: در شهرستان چگنی 50 درصد شهرزیر آب رفت و با اطلاع رسانی به موقع تلفات جانی در سطح شهر نداشتیم اما چهار نفر در چشمه سرده شاهیوند و بخش مرکزی و بخش ویسیان جان خود را از دست دادند که جسد یک نفر از آنها تا کنون پیدا نشده است.
وی ادامه داد:350 واحد مسکونی در شهر سراب دوره دچار آبگرفتگی شد که از این مجموع 50 خانه تخریب و مابقی نیز دچار آسیب جدی شدند.
ترابی نژاد اضافه کرد: به 150 مغازه خسارت وارد شده که از این مجموع 40 مغازه به طور کامل تخریب شدند و ساختمان بسیاری از ادارات از جمله فرمانداری این شهر دچار خسارت سنگین شده است.
وی یادآور شد: 125 واحد مسکونی در بخش ویسیان، 80 مورد در بخش مرکزی و 150 واحد مسکونی در بخش شاهیوند تخریب شده است.
ترابی نژاد گفت: هم اکنون 50 روستای دوره چگنی فاقد برق و 62 روستای بدون آب هستند.
وی اظهار داشت: بخش زیادی از کشاورزی و باغات مردم از بین رفته است.
در اثر سیل روز دوشنبه 12 فروردین در لرستان رودخانه های این استان در شهرستان های مختلف طغیان و سد مروک درود نیز سرریز کرد ستاد مدیریت بحران استان قبل از وقوع سیل اطلاع رسانی وسیعی را انجام داد و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد منزل خود را ترک کنند.
اکنون برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخته و بسیاری از روستاهای سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، الیگودرز و دوره چکنی راه دسترسی ندارند.
مردم شهرهای پلدختر و معمولان و روستاهای اطراف حاشیه کشکان از 12 فروردین 24 ساعت و به مدت یک شبانه روز را بدون دریافت خدمات امدادی و هرگونه امکاناتی در پشت بام منازل یا کوه های اطراف گذراندند.
تمامی راه های ارتباط زمینی به منطقه قطع شده بود و شرایط جوی اجازه پرواز هوایی را نمی داد، اما از نخستین ساعات 13 فروردین با بهبود شرایط جوی و ایجاد یک راه دسترسی در مسیر آزادراه خرم آباد - پل زال کار امدادرسانی به مردم آغاز شده است.
برآورد اولیه از خسارت سیل اخیر در لرستان 15 هزار میلیارد ریال است و بر اساس اعلام پزشکی قانونی تا کنون 14 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند ولی هنوز گزارش رسمی مبنی بر تلفات جانی در پلدختر اعلام نشده است که همین می تواند ناشی از اطلاع رسانی خوبی باشد که قبل از سیل در این منطقه صورت گرفته است.
7273/7274
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.