اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا سید موسی خادمی در این باره اظهار داشت: نیازهای تغذیه ای و بهداشتی به عنوان اولویت اولیه در کنار اسکان سیلزدگان بود که اختلالاتی در توزیع وجود داشت که از روز گذشته این روند بهتر شده است.
به گفته وی زمانی که حادثه ای رخ می دهد برخی از افراد که ممکن است دچار مشکل نشده باشند، بخواهند از امکانات استفاده کنند و برخی افراد که حق دارند و دچار مشکل شده اند فرصتی برای دریافت کمک پیدا نکنند.
وی افزود: خطای اول ممکن است قابل قبول باشد که ممکن است برخی ها اضافه دریافت کنند و یا سیل زده نباشند و مراجعه کنند اما خطای دوم این است که فرد سیل زده نمی تواند کمکی را دریافت کند، قابل قبول نیست.
استاندار لرستان اظهار کرد: در این راستا با تشکیل جلسه ستاد بحران مقرر شد که هرنوع کمک به سیل زدگان براساس شناسنامه صادره انجام شود و جمعیت هلال احمر با مراجعه به منازل شناسنامه صادر خواهد کرد.
خادمی بیان کرد: از این رو در مناطق سیل زده روند امدادرسانی نظم بهتری خواهد گرفت همچنین در روستاها وضعیت بهتر خواهد شد.
بر اثر سیل روز دوشنبه 12 فروردین در لرستان رودخانه های این استان در شهرستان های مختلف طغیان و سد مروک درود نیز سرریز کرد ستاد مدیریت بحران استان قبل از وقوع سیل اطلاع رسانی وسیعی را انجام داد و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد منزل خود را ترک کنند.
اکنون برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخته و بسیاری از روستاهای سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، الیگودرز و دوره چکنی راه دسترسی ندارند.
مردم شهرهای پلدختر و معمولان و روستاهای اطراف حاشیه کشکان از 12 فروردین 24 ساعت و به مدت یک شبانه روز را بدون دریافت خدمات امدادی و هرگونه امکاناتی در پشت بام منازل یا کوه های اطراف گذراندند.
تمامی راه های ارتباط زمینی به منطقه قطع شده بود و شرایط جوی اجازه پرواز هوایی را نمی داد، اما از نخستین ساعات 13 فروردین با بهبود شرایط جوی و ایجاد یک راه دسترسی در مسیر آزادراه خرم آباد - پل زال کار امدادرسانی به مردم آغاز شده است.
برآورد اولیه از خسارت سیل اخیر در لرستان 15 هزار میلیارد ریال است و بر اساس اعلام پزشکی قانونی تا کنون 14 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند ولی هنوز گزارش رسمی مبنی بر تلفات جانی در پلدختر اعلام نشده است که همین می تواند ناشی از اطلاع رسانی خوبی باشد که قبل از سیل در این منطقه صورت گرفته است.
3210/6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.