اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا غلی اصغر پیوندی روز جمعه در سخنانی اظهار داشت: سیلاب در لرستان نسبت به گلستان و مازندران فرق دارد و در این استان خرابی زیرساخت‌های بسیار است.
وی گفت: برخی ساختمان‌ ها کاملا خراب شده، آسیب به مزارع مردم وارد شده است و هلال احمر هم تلاش کرده در کنار مردم باشد و قدردانی می‌کنم از زحمات همه امدادگران و نجاتگران که شبانه روز در اسکان و تغذیه اضطراری تلاش کردند.
وی ادامه داد: نیروهای امداد هوایی خیلی خوش درخشید، توانستند سه هزارو 500 نفر و 250 تن مواد و اقلام را جا به جا کنند همچنین سیل خیلی گسترده بود، 200 روستا کاملاً محاصره شده بودند، پلدختر و معمولان دچار مشکل جدی بودند و جان مردم در خطر بود.
رئیس جمعیت هلال احمر کشور بیان کرد: دست به دست هم دهیم تا بتوانیم خرابی زیرساخت‌ های استان که مردم عزیز و شریف و دلاوری دارد، سوابق درخشانی در آزادی خواهی دارند و در جنگ تحمیلی مدافعین میهن اسلامی بودند؛ جبران شود.
پیوندی افزود: بمباران شهر پلدختر یادآور دلاوری مردم اینجاست، امیدواریم همه بتوانیم دین خودمان را به مردم این دیار و قوم عزیز ادا کنیم.
وی گفت: هنوز مشکلات زیادی وجود دارد اما با صبر و تحمل باید کاری کرد که مشکلات برطرف شوند حتماً گله مندی هایی وجود دارد، باید عذرخواهی کنیم از مردم شریف قوم لر دلاور به خاطر خسارات وارد شده، اگر جمعیت هلال احمر کوتاهی داشته باید عذرخواهی کنیم.
رئیس جمعیت هلال احمر کشور بیان کرد: نه تنها در داخل استان بلکه در استان‌های مجاور هم تلاش زیادی کرده‌ایم، حتما نقایصی بوده که باید عذرخواهی کرد و امیدواریم با کمک مردم مشکلات را حل کنیم.
بر اثر سیل روز دوشنبه 12 فروردین در لرستان رودخانه های این استان در شهرستان های مختلف طغیان و سد مروک درود نیز سرریز کرد ستاد مدیریت بحران استان قبل از وقوع سیل اطلاع رسانی وسیعی را انجام داد و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد منزل خود را ترک کنند.
اکنون برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخته و بسیاری از روستاهای سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، الیگودرز و دوره چکنی راه دسترسی ندارند.
مردم شهرهای پلدختر و معمولان و روستاهای اطراف حاشیه کشکان از 12 فروردین 24 ساعت و به مدت یک شبانه روز را بدون دریافت خدمات امدادی و هرگونه امکاناتی در پشت بام منازل یا کوه های اطراف گذراندند.
تمامی راه های ارتباط زمینی به منطقه قطع شده بود و شرایط جوی اجازه پرواز هوایی را نمی داد، اما از نخستین ساعات 13 فروردین با بهبود شرایط جوی و ایجاد یک راه دسترسی در مسیر آزادراه خرم آباد - پل زال کار امدادرسانی به مردم آغاز شده است.
برآورد اولیه از خسارت سیل اخیر در لرستان 15 هزار میلیارد ریال است و بر اساس اعلام پزشکی قانونی تا کنون 14 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند ولی هنوز گزارش رسمی مبنی بر تلفات جانی در پلدختر اعلام نشده است که همین می تواند ناشی از اطلاع رسانی خوبی باشد که قبل از سیل در این منطقه صورت گرفته است.
3210/6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.