اخبار مرتبط

شهاب حیدری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: بانک انصار روز اول به صورت ماهواره ای و شعب پست بانک و خود پردازهای آن نیز فعالیت خود را آغاز کردند.
وی با بیان اینکه هفت سایت ایرانسل در پلدختر فعال شده است، اظهار داشت: رومینگ همراه اول در سایت های ایرانسل نیز باز شده است.
حیدری ادامه داد: طرح بازسازی فیبر نوری مرکز شهر پلدختر تهیه و به شرکت مادر ارسال می شود.
وی اضافه کرد: حداقل 2 ماه برای اتصال شبکه کابلی داخل شهر نیاز است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان افزود: از روز شنبه نیز فعالیت ادارات پلدختر آغاز می شود و در این راستا 80 مودم به پلدختر ارسال شده است.
وی گفت: یک تیم 14 نفره از امروز شبکه ادارات پلدختر را فعال می کند.
بر اثر سیل روز دوشنبه 12 فروردین در لرستان رودخانه های این استان در شهرستان های مختلف طغیان و سد مروک درود نیز سرریز کرد ستاد مدیریت بحران استان قبل از وقوع سیل اطلاع رسانی وسیعی را انجام داد و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد منزل خود را ترک کنند.
اکنون برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخته و بسیاری از روستاهای سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، الیگودرز و دوره چکنی راه دسترسی ندارند.
مردم شهرهای پلدختر و معمولان و روستاهای اطراف حاشیه کشکان از 12 فروردین 24 ساعت و به مدت یک شبانه روز را بدون دریافت خدمات امدادی و هرگونه امکاناتی در پشت بام منازل یا کوه های اطراف گذراندند.
تمامی راه های ارتباط زمینی به منطقه قطع شده بود و شرایط جوی اجازه پرواز هوایی را نمی داد، اما از نخستین ساعات 13 فروردین با بهبود شرایط جوی و ایجاد یک راه دسترسی در مسیر آزادراه خرم آباد - پل زال کار امدادرسانی به مردم آغاز شده است.
برآورد اولیه از خسارت سیل اخیر در لرستان 15 هزار میلیارد ریال است و بر اساس اعلام پزشکی قانونی تا کنون 14 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند ولی هنوز گزارش رسمی مبنی بر تلفات جانی در پلدختر اعلام نشده است که همین می تواند ناشی از اطلاع رسانی خوبی باشد که قبل از سیل در این منطقه صورت گرفته است.
7274/7273
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.