اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، وحید رشیدی روز جمعه در جمع خبرنگاران بیان کرد: تا کنون 800 مورد تخلیه آب از منازل و اماکن شهر خرم آباد انجام شده است.
وی اظهار داشت: هم اکنون نیروهای شهرداری مشغول جمع آوری گل و لای و شستشوی معابر هستند و نیروهای بسیج در محلات نیز شهرداری را در انجام این مهم یاری می کند.
رشیدی به کمبود ماشین آلات شهری مورد نیاز اشاره کرد و افزود: لجن زیادی در زیرگذرها ته نشین شده که توسط نیروی انسانی درحال جمع آوری است.
شهردار خرم آباد با تاکید بر اینکه دیواره‌های ساحلی رودخانه خرم رود تخریب شده و ایمن سازی آنها در حال انجام است، اضافه کرد: در زمان بازگشایی مدارس روند خدمات رسانی شهرداری به دلیل ترافیک شهری دچار مشکل می شود.
وی ادامه داد: ایمن سازی دیواره خرم رود 3 روز زمان نیاز دارد.
علی جودکی مدیر شهرداری ماسور گفت: با تلاش واحدهای مختلف شهرداری در سه روز گذشته بیش از 600 تن گل و لای که در بلوار بهارستان محدوده ماسور انباشت شده بود، جمع آوری شد.
بر اثر سیل روز دوشنبه 12 فروردین در لرستان رودخانه های این استان در شهرستان های مختلف طغیان و سد مروک درود نیز سرریز کرد ستاد مدیریت بحران استان قبل از وقوع سیل اطلاع رسانی وسیعی را انجام داد و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد منزل خود را ترک کنند.
اکنون برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخته و بسیاری از روستاهای سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، الیگودرز و دوره چکنی راه دسترسی ندارند.
مردم شهرهای پلدختر و معمولان و روستاهای اطراف حاشیه کشکان از 12 فروردین 24 ساعت و به مدت یک شبانه روز را بدون دریافت خدمات امدادی و هرگونه امکاناتی در پشت بام منازل یا کوه های اطراف گذراندند.
تمامی راه های ارتباط زمینی به منطقه قطع شده بود و شرایط جوی اجازه پرواز هوایی را نمی داد، اما از نخستین ساعات 13 فروردین با بهبود شرایط جوی و ایجاد یک راه دسترسی در مسیر آزادراه خرم آباد - پل زال کار امدادرسانی به مردم آغاز شده است.
برآورد اولیه از خسارت سیل اخیر در لرستان 15 هزار میلیارد ریال است و بر اساس اعلام پزشکی قانونی تا کنون 14 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند ولی هنوز گزارش رسمی مبنی بر تلفات جانی در پلدختر اعلام نشده است که همین می تواند ناشی از اطلاع رسانی خوبی باشد که قبل از سیل در این منطقه صورت گرفته است.
7274/7273
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.