اخبار مرتبط

داریوش جودکی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اجناس ارسالی برای کمک به سیل زدگان استان لرستان، شامل مواد غذایی و بهداشی، فرآورده های شیری، پتو، آب معدنی و چادر بود که بین مردم توزیع شد.
وی اظهار داشت: با توجه به تخریب بسیاری از منازل، مردم مناطق سیل زده لرستان نیازمند امکانات اولیه زندگی شامل مواد غذایی، چادر، البسه و انواع کنسرو هستند.
نماینده استاندار کرمانشاه در امور کمک رسانی به سیل زدگان لرستان با بیان اینکه اکنون در پلدختر مستقر هستیم، بیان کرد: مشارکت اصناف و بازاریان کرمانشاه و اداره اوقاف برای کمک رسانی به سیل زدگان همپای مردم بسیار مطلوب است و با توجه به عمق تخریب و از بین رفتن منازل نیازمند ارسال کمک های بیشتری هستیم.
جودکی، با تاکید بر تداوم کمک های مردمی، ادامه داد: همچنین اداره اوقاف با همکاری اصناف و بازاریان استان کرمانشاه اقدام به استقرار یک آشپزخانه برای تهیه و پخت غذای گرم از شب گذشته در پلدختر کرده است.
بارش های چند روز اخیر باعث وقوع سیل در اکثر شهرهای استان لرستان شده و برخی از شهرهای این استان از جمله پلدختر شرایط بسیار بحرانی را تجربه می کند.
مردم استان کرمانشاه در حالی به یاری مردم آسیب دیده لرستان شتافته اند که خود در جریان سیل هفته جاری خسارت های زیادی را متحمل شده اند.
بر اثر سیل روز دوشنبه 12 فروردین در لرستان رودخانه های این استان در شهرستان های مختلف طغیان و سد مروک درود نیز سرریز کرد ستاد مدیریت بحران استان قبل از وقوع سیل اطلاع رسانی وسیعی را انجام داد و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد منزل خود را ترک کنند.
اکنون برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخته و بسیاری از روستاهای سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، الیگودرز و دوره چکنی راه دسترسی ندارند.
مردم شهرهای پلدختر و معمولان و روستاهای اطراف حاشیه کشکان از 12 فروردین 24 ساعت و به مدت یک شبانه روز را بدون دریافت خدمات امدادی و هرگونه امکاناتی در پشت بام منازل یا کوه های اطراف گذراندند.
تمامی راه های ارتباط زمینی به منطقه قطع شده بود و شرایط جوی اجازه پرواز هوایی را نمی داد، اما از نخستین ساعات 13 فروردین با بهبود شرایط جوی و ایجاد یک راه دسترسی در مسیر آزادراه خرم آباد - پل زال کار امدادرسانی به مردم آغاز شده است.
برآورد اولیه از خسارت سیل اخیر در لرستان 15 هزار میلیارد ریال است و بر اساس اعلام پزشکی قانونی تا کنون 14 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند ولی هنوز گزارش رسمی مبنی بر تلفات جانی در پلدختر اعلام نشده است که همین می تواند ناشی از اطلاع رسانی خوبی باشد که قبل از سیل در این منطقه صورت گرفته است.
7269/7273
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.