اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سردار حسین اشتری روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در فرودگاه خرم آباد بیان کرد: در روزهای پس از سیل تعداد پرسنل نیروی انتظامی در شهرستان پلدختر تقویت شد و نیروهای کمکی به استان و شهرستان اعزام شدند.
وی اظهار داشت: اکنون وضعیت نظم و امنیت خوبی در منطقه وجود دارد اما در روزهای گذشته افراد از شهرهای اطراف حضور داشتند که از سوء استفاده آنان جلوگیری شد.
سردار اشتری ادامه داد: با همکاری مردم پلدختر اقدامات به حالت عادی برگردانده می شود و مسئولان در کنار مردم هستند.
وی افزود: وظیفه نیروی انتظامی استقرار نظم و امنیت در این مناطق و گستردگی چتر امنیتی و امدادرسانی است.
وی اظهار داشت: ماموران نیروی انتظامی ضمن اجرای وظیفه ذاتی خود مشغول کمک و امدادرسانی هستند.
سردار اشتری اضافه کرد:بهداری و مهندسی و مجموعه معاونت های توانمند نیروی انتظامی در این زمینه در خدمت مردم هستند.
آغازین روزهای امسال شدت بارش ها و وقوع سیل، نوروز را تحت شعاع قرار داده و مردم و مسئولان این استان درگیر و دار این حادثه هستند.
برآورد خسارت موج اول بارش های امسال تا هشت هزار میلیارد ریال عنوان شد و در حالی که تلاش برای احیای مجدد استان آغاز شده بود موج بارشی جدیدی از ابتدای هفته جاری سراسر استان را در بر گرفته است.
اوج فعالیت این سامانه از هفته دوم تعطیلات نوروز98 و به صورت متناوب ادامه داشت بارش های سیل آسایی که چندین رودخانه مرده استان را از خواب خشکسالی بیدار و روانه شهر و روستاهای استان کرد.
دوشنبه 12 فروردین سه رودخانه خرم رود و رودخانه شهرستان های دلفان، کوهدشت، سلسله، پلدختر، معمولان، بروجرد و چگنی طغیان سد مروک دورود سرریز کرد و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد منزل خود را ترک کنند.
اکنون برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخته و بسیاری از روستاهای سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، الیگودرز و دوره چکنی راه دسترسی ندارند .
مردم شهرهای پلدختر و معمولان و روستاهای اطراف حاشیه کشکان از 12 فروردین 24 ساعت لحظات سخت و جدال نفس گیری با 3سیلاب داشتند و یک شبانه روز را بدون دریافت خدمات امدادی و هرگونه امکاناتی در پشت بام منازل یا کوه های اطراف گذراندند.
تمامی راه های ارتباط زمینی به منطقه قطع شده بود و شرایط جوی اجازه پرواز هوایی را نمی داد، اما از نخستین ساعات 13 فروردین با بهبود شرایط جوی و ایجاد یک راه دسترسی در مسیر آزادراه خرم آباد - پل زال کار امدادرسانی به مردم آغاز شده است.
برآورد اولیه از خسارت سیل اخیر در لرستان 15 هزار میلیارد ریال است و بر اساس اعلام پزشکی قانونی تا کنون 14 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند.
7269/6060/7274
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.