اخبار مرتبط

سعید کریمی رو پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهارداشت: همچنین در راستای کمک رسانی به مناطق عشایری سیل زده تا کنون 6 دستگاه تانکر 12 هزار لیتری برای آبرسانی تجهیز و به مناطق عشایری سیل زده استان اعزام شده است.
وی افزود: همچنین سه هزار قوطی کنسرو نیز به مناطق سیل زده عشایری پلدختر فرستاده شده است.
مدیر کل امورعشایری لرستان بیان کرد: تمام همکاران ستادی استان و شهرستانی برای رصد و پیگیری وضعیت مناطق عشایری سیل زده استان در حالت آماده باش کامل هستند.
کریمی اضافه کرد: چهار دستگاه وسیله نقیله موتوری کمک دار نیز جهت امداد رسانی به شهرستان های سیل زده استان اعزام شده است.
بر اثر سیل روز دوشنبه 12 فروردین در لرستان رودخانه های این استان در شهرستان های مختلف طغیان و سد مروک درود نیز سرریز کرد ستاد مدیریت بحران استان قبل از وقوع سیل اطلاع رسانی وسیعی را انجام داد و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد منزل خود را ترک کنند.
اکنون برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخته و بسیاری از روستاهای سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، الیگودرز و دوره چکنی راه دسترسی ندارند.
مردم شهرهای پلدختر و معمولان و روستاهای اطراف حاشیه کشکان از 12 فروردین 24 ساعت و به مدت یک شبانه روز را بدون دریافت خدمات امدادی و هرگونه امکاناتی در پشت بام منازل یا کوه های اطراف گذراندند.
تمامی راه های ارتباط زمینی به منطقه قطع شده بود و شرایط جوی اجازه پرواز هوایی را نمی داد، اما از نخستین ساعات 13 فروردین با بهبود شرایط جوی و ایجاد یک راه دسترسی در مسیر آزادراه خرم آباد - پل زال کار امدادرسانی به مردم آغاز شده است.
برآورد اولیه از خسارت سیل اخیر در لرستان 15 هزار میلیارد ریال است و بر اساس اعلام پزشکی قانونی تا کنون 14 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند ولی هنوز گزارش رسمی مبنی بر تلفات جانی در پلدختر اعلام نشده است که همین می تواند ناشی از اطلاع رسانی خوبی باشد که قبل از سیل در این منطقه صورت گرفته است.
1920/7273
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.