اخبار مرتبط

غلامرضا لطفعلیان در گفت گو با ایرنا افزود: خط لوله گازرسانی به این منطقه بر اثر سیل 12 فروردین دچار شکستگی و جابجایی شده بود که با تلاش نیروهای شرکت گاز و حمل تجهیزات توسط این افراد دوباره برقرار شد.
وی اظهار داشت: گاز شهرهای سیلزده معمولان و پلدختر نیز وصل شده اما به دلیل اینکه مردم رگلاتورهای گاز را دستکاری کرده اند اکنون 40 تیم در حال تعویض آنها است.
وی افزود: از 780 روستا که گاز آنها قطع شده بود تا شب گذشته گاز 611 روستا وصل شد که بیشترین مشکل در راستای برقراری مجدد شبکه گاز، نبود راه دسترسی است.
لطفعلیان اضافه کرد: خط تغذیه اصلی گاز شهر ' دوره' و روستاهای اطراف آن نیز حدود 200 متر شکسته که با ایجاد راه دسترسی توسط نیروهای شرکت گاز، دهیاری ها و مردم منطقه راه دسترسی ایجاد شد.
آغازین روزهای امسال شدت بارش ها و وقوع سیل، نوروز را تحت شعاع قرار داده و مردم و مسئولان این استان درگیر و دار این حادثه هستند.
برآورد خسارت موج اول بارش های امسال تا هشت هزار میلیارد ریال عنوان شد و در حالی که تلاش برای احیای مجدد استان آغاز شده بود موج بارشی جدیدی از ابتدای هفته جاری سراسر استان را در بر گرفته است.
اوج فعالیت این سامانه از هفته دوم تعطیلات نوروز98 و به صورت متناوب ادامه داشت بارش های سیل آسایی که چندین رودخانه مرده استان را از خواب خشکسالی بیدار و روانه شهر و روستاهای استان کرد.
دوشنبه 12 فروردین سه رودخانه خرم رود و رودخانه شهرستان های دلفان، کوهدشت، سلسله، پلدختر، معمولان، بروجرد و چگنی طغیان سد مروک دورود سرریز کرد و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد منزل خود را ترک کنند.
اکنون برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخته و بسیاری از روستاهای سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، الیگودرز و دوره چکنی راه دسترسی ندارند .
مردم شهرهای پلدختر و معمولان و روستاهای اطراف حاشیه کشکان از 12 فروردین 24 ساعت لحظات سخت و جدال نفس گیری با 3سیلاب داشتند و یک شبانه روز را بدون دریافت خدمات امدادی و هرگونه امکاناتی در پشت بام منازل یا کوه های اطراف گذراندند.
تمامی راه های ارتباط زمینی به منطقه قطع شده بود و شرایط جوی اجازه پرواز هوایی را نمی داد، اما از نخستین ساعات 13 فروردین با بهبود شرایط جوی و ایجاد یک راه دسترسی در مسیر آزادراه خرم آباد - پل زال کار امدادرسانی به مردم آغاز شده است.
برآورد اولیه از خسارت سیل اخیر در لرستان 15 هزار میلیارد ریال است و بر اساس اعلام پزشکی قانونی تا کنون 14 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند.
7269/6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.