اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، تلاش های ستاد بحران، گروه های جهادی و بسیج با امکانات اندک ارزشمند است و هنوز بسیاری از سیل زدگان نتوانسته اند زندگی عادی خود را آغاز کنند.
هنوز در شش محله شهر نورآباد که آب به منازل مردم نفوذ کرده و شهروندان گرفتاراند و با مشکلات فراوانی روبرو هستند.
آب در رودخانه های شهر نورآباد فروکش کرده و از خیابان های اصلی شهر خارج شده است اما آب و گل و لایی همچنان در منازل وجود دارد، نبود امکانات و تجهیزات و نیروی انسانی کافی موجب شده آب همچنان در منازل مردم باشد.
کف کش برای خارج کردن آب از منازل سیل زدگان به همراه نیروی انسانی مورد نیاز ضروری است.
مردم محله های شهرداری، شهرک بسیج و گاراژ هرسین در شهر نورآباد همچنان گرفتار مشکلات سیل هستند چند روزی است که تغذیه را فراموش کرده اند چون مکانی ندارند که بنشینند و نمی توانند طعامی مهیا نمایند.

*** دلفان همچنان نیازمند کمک رسانی / خسارت سیل در دلفان سنگین است
فرماندار دلفان در این باره به خیرنگار ایرناا گفت: با توجه به عمق خسارات وارده و برای کاهش آلام همشهریان نیازمند کمک هستیم.
حشمت ️بهمنی افزود: مهمترین نیاز در حال حاضر با توجه به وجود آب و گل و لایی در منازل سیل زدگان کف کش است.
وی، ماشین آلات سنگین برای بازگشایی جاده های روستایی مسدود شده، اضافه کرد: چادر، پتو، اقلام دارویی وغذایی از دیگر نیاز های ضروری مردم شهرستان دلفان است.

*** به داد مردم مظلوم دلفان برسید
امام جمعه نورآباد اضافه کرد: مردم دلفان این روزها روزگار را به سختی می گذرانند که نیازمند کمک های بیشتری هستند.
حجت الاسلام علی جمیاری گفت: مردم دلفان خانه و کاشانه خود را از دست داده اند در سرمای بهاری سرگردان هستند خانه ها مملو شده از انباشت گل و لایی است.
وی ادامه داد: سیل زدگان دلفانی به چادر، پتو، وسایل گرم کننده نیاز دارند امیدوارم به داد این عزیزان مظلوم برسند.
اوج فعالیت سامانه بارشی از ابتدای هفته جاری آغاز شد و به صورت متناوب ادامه داشت بارش های سیل آسایی که چندین رودخانه مرده استان را از خواب خشکسالی بیدار و روانه شهر و روستاهای استان کرده است.
دوشنبه 12 فروردین سه رودخانه خرم رود و رودخانه شهرستان های دلفان، کوهدشت، سلسله، پلدختر، معمولان، بروجرد و چگنی طغیان کرده، سد مروک دورود سرریز کرده و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شده منزل خود را ترک کنند.
برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخت.
7273/7270
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.