اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمود رضا پیروی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در فرودگاه خرم آباد اظهار داشت: نیروهای امدادی برای اسکان اضطراری و تغذیه به حادثه دیدگان ازاستان های دیگر به سمت لرستان هدایت شده اند.
وی افزود: همچنین روستای چم مهر شناسایی شده و بالگرد ها در حال ارسال امکانات و مواد غذایی به این منطقه هستند و بالگردهایی دیگر برای کمک رسانی اعزام می شوند.
وی ادامه داد: از هفته قبل نسبت به باران شدید در لرستان هشدارهایی داده شده بود و اعلام کرده بودند که باید این مناطق تخلیه شده که برخی ها توجه نکردند.
پیروی تاکید کرد: مردمی که برای امدادرسانی به منطقه اعزام شده اند و در آنجا حضور دارند اجازه بدهند تا نیروهای جمعیت هلال احمر با برنامه ریزی های انجام شده اقلام را به دست نیازمندان برسانند.
وی با بیان اینکه مردم باید در این راستا همکاری کنند، گفت: اولویت ما امدادرسانی به 6 روستا و شهرستان پلدختر و شهر معمولان است.
دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به تلفات احتمالی در این منطقه بیان کرد: هیچ آماری در دسترس نیست اما طبق آخرین آمار آب فروکش کرده و کسی بر روی پشت بام منزل نیست.
وی افزود: مردم می توانند کمک های خود که شامل اغذیه، کمک نقدی و پتو می شود را به هلال احمر تحویل دهند.
پیروی گفت: پیش بینی می شود امدادرسانی ها تا حداقل یک هفته طول بکشد.
گفتنی است از اولین لحظات صبح امروز نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تمامی تجهیزات و امکانات خود برای امدادرسانی به مردم سیل زده منطقه وارد شهرستان پلدختر و روستاهای این شهرستان و شهر معمولان می شود.
بارش شدید باران که از روز یکشنبه در لرستان آغاز شد، موجب بروز سیل و طغیان رودخانه ها در چهار شهرستان این استان شد.
3210/7264/7273
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.