اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، آیت الله سید احمد میرعمادی شامگاه یکشنبه در نشست ستاد بحران در سالن جلسات استانداری لرستان بیان کرد: در لرستان امادگی دستگاه ها و هماهنگی های بین دستگاهی اطلاع رسانی به موقع به مردم باعث شد که تلفات جانی نداشته باشیم ولی خسارات مالی و زیرساختی فراوان داشتیم.
وی با بیان اینکه خسارات زیرساختی و مالی بیش از گزارش ها است، اظهار داشت: مردم انتظار پیگیری مشکلات و مطالبه هایشان را از مسئولان دارند.
وی ادامه داد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند حادثه سیل یک آزمون با پیام ها و پیامدهای فراوان است.
نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد:مردم و مسئولان حادثه دیدگان را تنها نمی گذارند و درکنار آنها هستند و نوع دوستی، ایثار و گذشت مردم در این قضیه نشان داده شد.
وی با بیان اینکه مردم ما در تمام موارد از امتحانات پیروز و سربلند بودند، بیان کرد: این حادثه سیل ضعف ها، کمبودها و موارد آسیب زا و کارهای غیر کارشناسی را نشان داد.
آیت الله میرعمادی اظهار داشت: اکنون یکی از شهرستان های استان کمترین امکانات را دارد و بدون تجهیزات چگونه باید سیل را مهار کند.
وی افزود: از این تجربه باید درس بگیریم و کمبودها و ضعف های خود را در حوزه های مختلف جبران کنیم.
نماینده ولی فقیه در لرستان ادامه داد: در این حادثه با هماهنگی بسیار خوب، نیروهای مسلح، مردمی و جهادی به کمک آمدند.
آیت الله میرعمادی گفت: یک هزار و 500 واحد مسکونی و تجاری شهری و سه هزار واحد روستایی دچار آبگرفتگی شدند.
وی ادامه داد: واحدهای تجاری با لوازم و سرمایه از بین رفته است و دام های روستایی، 150 مورد استخر پرورش ماهی، 500 ایستگاه پمپاژ و زمین های کشاورزی از بین رفته است.
نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: مردم خواستار شرایطی مساعد برای زندگی روزمره هستند.
وی افزود: در لرستان آذر، بهمن، اسفند و فروردین سیل داشتیم، در 2 سیل گذشته دولت مصوبه ای برای جبران خسارت نداشته و مردم خواستار مصوبه دولت برای خسارت گذشته هم هستند.
وی اظهار داشت: اعتباری لازم و معقول برای درد و مشکلات مردم و زیرساخت ها در نظر گرفته شود و این در حالی است که لرستان دچار محرومیت و معضل بیکاری است.
آیت الله میر عمادی افزود: حضور رئیس جمهور در این استان از انتظارات مردم استان در حادثه سیلاب بود و مردم باید بدانند با نجابت بیشتر مورد توجه می شوند.
7273/7274
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.