اخبار مرتبط

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی استانداری لرستان سید موسی خادمی در بازدید از مناطق سیل زده استان اظهار داشت: با توجه به مشکلات حوزه زیرساخت‌ها در پلدختر امروز به اتفاق نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی این شهرستان از مناطق خسارت دیده بازدید به عمل آمد.
وی در ادامه با بیان اینکه حجم تخریب و خسارات وارده بیش از حد تصور است، افزود: تقریبا در حوزه چگنی، معمولان و بخش مرکزی تمام مسیر از خرم‌آباد تا پلدختر دچار مشکل شده است.
خادمی بیان کرد: بیشتر راه‌ها و پل‌هایی که از جاده اصلی به سمت روستاهای پر جمعیت منشعب شده از بین رفته و پل‌های مسیر اصلی جاده نیز تخریب شده‌اند.
استاندار لرستان ادامه داد: همچنین عبور و مرور روستاییان مسدود و به لحاظ برخورداری از امکانات آب، برق و گاز نیز دچار مشکل شده‌اند.
وی با بیان اینکه اکنون برای امدادرسانی به این مناطق بالگرد آماده و در اختیار است، گفت: دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان مشغول کمک رسانی هستند.
خادمی گفت: بازسازی جاده‌ها و پل‌ها زمان‌بر بوده و نیاز به اعتبار سنگین دارد از این رو به طور موقت راهداری و دستگاه‌های ذی‌ربط کارهای اولیه مانند احداث پل موقت برای برقراری راه‌های ارتباطی را انجام خواهند داد.
استاندار لرستان با بیان اینکه حجم خسارات به شدت بالاست، عنوان کرد: بیشتر خسارات به زیربناها و تاسیسات دولتی وارد شده است.
وی افزود: همچنین در بخشی از روستاها و شهر معمولان به منازل و مغازه‌های حاشیه جاده خساراتی وارد شده که به زودی برآورد خواهند شد.
وی اظهار کرد: خسارات مردمی نورم‌های خاصی دارد که برای هر واحد تعریف شده و براساس آن از طریق کمک‌های بلاعوض، وام‌های معیشتی و بازسازی منازل با بهره کم به مردم پرداخت خواهند شد.
خادمی ادامه داد: زیربناها و تاسیسات دولتی نیز فرآیندی دارند که ابتدا باید تامین اعتبار شود سپس بازسازی خواهند شد که زمان‌بر است.
3210/6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.