اخبار مرتبط

احمد مرادپور روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 115 کیلومتر راه اصلی و فرعی بین 10 تا 100 درصد و 66 کیلومتر راه زیرسازی شده و آماده آسفالت نیز تخریب شد.
وی با اشاره به تخریب یکهزار و 300 متر دیوار ساحلی بر اثر سیلاب تصریح کرد: 110 دهنه پل بزرگ و کوچک نیز بین 50 تا 100 درصد خسارت دیده که بیشتر این سازه ها، در مسیر خرم آباد - پلدختر و خرم آباد - چگنی واقع هستند.
وی اظهار داشت: همچنین 2 دهنه پل افرینه و معمولان در جاده اصلی خرم آباد - پلدختر بر سیلاب تخریب شده اند که این حادثه منجر به قطع راه ارتباطی خرم آباد با پلدختر و معمولان شده است.
مرادپور با اشاره به قطع راه ارتباطی الیگودرز به مورزرین بر اثر سیلاب نیز گفت: راه دسترسی به 140 روستا بویژه در خرم آباد، پلدختر، کوهدشت و سلسله نیز قطع است.
وی ادامه داد: همچنین قسمتی از جاده کوهدشت - اسلام آباد نیز تخریب شده که برآورد ریالی این خسارت ها در روزهای آینده اعلام می شود.
موج دوم بارش ها همزمان با ششمین روز از تعطیلات نوروز در لرستان از صبح روز سه شنبه آغاز شده و براساس پیش بینی های هواشناسی لرستان امروز سه شنبه شدت بارش نسبت به روز گذشته بیشتر خواهد بود.
همچنین این بارش ها به صورت پراکنده است که عمده بارش ها به صورت برف در شهرستان های ازنا، بروجرد و الیگودرز خواهد بود.
موج اول این بارش ها که در مناطق جنوبی استان به 100 میلی متر نیز رسید با رعد و برق و در برخی مناطق همچون پلدختر با ریزش تگرگ همراه شد.
بارش باران که از عصر روز یکشنبه در لرستان آغاز شده تا بعدازظهر روز سه شنبه برای همه نقاط استان پیش بینی شده است.
براساس اعلام هواشناسی استان همراه با این شرایط جوی، در شهرهای شمالی و شرقی، ارتفاعات و مناطق کوهستانی و نواحی از مرکز استان بارش برف و احتمال ریزش تگرگ وجود دارد که سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه ها دور از انتظار نیست.
طی این مدت برخی مناطق جنوبی استان تا 100 میلی متر بارندگی را تجربه کرده اند و ریزش برف در ارتفاعات و گردنه هایی همچون فرسش، گله بادوش، رازان، گاماسیاب و زالیان پیش بینی می شود.
7269/6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.