اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا سردار حاجی محمد مهدیان نسب روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در ستاد فرماندهی انتظامی استان اظهار داشت: چهارشنبه آخر سال در برخی از استان ها خسارات جبران ناپذیر داشته اما سال گذشته در لرستان وضعیت مناسب بود و تنها 57 نفر در حوادث مجروح شدند.
وی گفت: تعداد مجروحین در استان نسبت به سال های گذشته کاهش داشته اما باید با آگاهی مردم این میزان را کمتر کنیم.
وی با اشاره به اینکه ناجا در چهارشنبه آخر سال در آمادگی کامل قرار دارد افزود: تردد موتورسیکلت ها از ساعت 14 روز سه شنبه 28 اسفندماه کنترل خواهند شد و با مزاحمین و هنجارشکنان برخورد قانونی می شود.
سردار مهدیان نسب افزود: مرکز پایش تصویری الغدیر در لرستان آماده بوده و گره های ترافیکی را رصد و نظارت بر رانندگان را برعهده خواهد شد.
وی با بیان اینکه فروشگاه هایی که مواد محترقه توزیع کنند پلمب خواهند شد گفت: دشمن به دنبال این است که چهارشنبه سوری را به چهارشنبه سوزی تبدیل کند اما با هوشیاری خانواده ها و کنترل فرزندان این امر اتفاق نخواهد افتاد.

** 5940 نفر در لرستان آماده خدمت رسانی به مسافرین نوروزی هستند
فرمانده انتظامی لرستان ادامه داد: پنج هزارو 940 نفر از پرسنل انتظامی در این استان تعطیلات نوروز امسال آماده خدمت رسانی به مسافرین نوروزی هستند.
به گفته وی در نوروز 97 تعداد 15هزارو 398 تصادف در جاده های استان رخ داد که نسبت به مدت مشابه سال قبل سه درصد افزایش یافت اما تعداد تلفات جاده ای سه درصد و تعداد مجروحین هشت درصد نسبت به سال قبل کاهش داشت.
وی همچنین کاهش تصادفات و تلفات جاده ای در استان را از دغدغه های ناجا عنوان کرد و افزود: شعار نوروز امسال نشاط بهاری، نظم و قانون مداری، پرهیز از خطر، آرامش در سفر است.
سردار مهدیان نسب با اشاره به اینکه 734واحد گشت خودوریی در جاده های استان مستقر هستند اضافه کرد: تا شروع تعطیلات نوروز 31 ایستگاه پلیس راه اندازی می شود ، همچنین در 48نقطه استان در تعطیلات ایست و بازرسی موقت را خواهیم داشت.

**4.5 تن انواع مواد مخدر در لرستان کشف شد
فرمانده انتظامی لرستان همچنین گفت: امسال 4.5 تن انواع مواد مخدر در استان کشف شد که 92درصد آن سنتی و هشت درصد آن صنعتی است.
سردار مهدیان نسب بیان کرد: کشف مواد نسبت به سال گذشته 12 درصد افزایش داشته و 16هزارو 936 نفر در این راستا دستگیر و 162 خودرو حامل مواد توقیف شد.
وی اضافه کرد: یکهزارو 160 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق امسال در لرستان کشف شد که نسبت به سال گذشته 25درصد افزایش داشته است.
وی گفت: در این راستا 80باند متلاشی و سه هزار نفر قاچاقچی و توزیع کننده مواد مخدر دستگیر شدند همچنین در کشف سرقت ها لرستان رتبه سوم را کسب کردند.
وی ادامه داد: 212 باند سرقت منهدم و 472نفر سارق حرفه ای و سابقه دار دستگیر شد.
3210/6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.