اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا سید موسی خادمی شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان در سالن آمفی تئاتر استانداری لرستان اظهار داشت: پیش بینی می کنیم با بارندگی خوب اخیر و تبلیغات در راستای معرفی استان با حجم بالای از مسافر مواجه شویم لذا وظیفه داریم شرایط را برای مسافرین فراهم کنیم تا بتوانیم بهره اقتصادی لازم را ببریم.
وی با بیان اینکه فضای خوب برای گفت و گو با بخش خصوصی در لرستان وجود دارد افزود: سفر وزیر کار به استان یک سفر تاریخی است چراکه بیش از 25هزار میلیارد ریال طرح تعریف شد و این یک کار بزرگی است.
وی بیان کرد: عملیات اجرایی گاوداری 2هزار راسی، لاستیک سازی، مجتمع گردشگری سد حوضیان، فاز چهارم سیمان دورود همچنین گاوداری پنج هزار راسی و خانه های امید در استان از دستاورد سفر وزیرکار به لرستان است.
خادمی ادامه داد: مسئولان استان باید تمام تلاش خود را برای برطرف کردن موانع در اجرای طرح ها کنند همچنین باید شرایطی را فراهم کنیم که سرمایه گذار بدون دغدغه کارش را انجام دهد.
وی با اشاره به اینکه همه باید تلاش کننم که طرح ها به دلیل کم کاری ما دچار توقف نشوند اضافه کرد: کسانی که مسئولیت این طرح ها را برعهده دارند باید بین مردم و دولت اعتمادسازی کرده و با تلاش به دنبال اجرای طرح ها باشند که آنها را به اتمام برسانیم.
استاندار لرستان بیان کرد: تسهیلات روستایی و عشایری محدود بوده اما جزو استان های خوب در جذب این منابع هستیم هرچند منابع کم بوده و شاید نتواند تغییری در نرخ بیکاری بوجود آورد اما تاثیرگذار است.
خادمی اظهار کرد: 700طرح روستایی و عشایری بررسی شده که حدود 80درصد این طرح ها در حین اجرا هستند.
وی ادامه داد: در توزیع اعتبارات در سال قبل سهم استان خوب دیده نشد همچنین در آمار بیکاری بین هفت استان آخر هستیم و باید سهم ما بیشتر می شد.
وی افزود: مازاد سهمیه در محل توزیع نشده، باید یک عدد در اختیار ما گذاشته شود که ما بتوانیم سه خوشه تعریف شده در استان را در نظر گرفته و در این حوزه ویژه فعالیت کنیم.
3210/1920/6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.