اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، بهرام براری روز یکشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: مجموع پرونده های وارده به اداره تعزیرات حکومتی استان امسال در حوزه های مختلف کالا و خدمات، قاچاق کالا و ارز و بهداشت و درمان 11 هزار و 114 پرونده است که این عدد در مدت مشابه سال گذشته 9 هزار و 309 پرونده بود.
وی افزود:بنابر این آمار ؛ در هر 2 شاخص تعداد پرونده های وارده و هم در شاخص جرائم پیش بینی شده برای متخلفین عملکرد اداره بیش از 20 درصد رشد داشته است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی لرستان یادآور شد: در حوزه اجرای احکام مربوط در 11 ماه سال جاری از مجموع محکومیت های قطعیت یافته میزان وصولی 140 میلیارد ریال بوده و سال گذشته حدود 90 میلیارد ریال به خزانه کشور واریز شده است.
وی افزود: علاوه بر این طی ماههای اخیر بخصوص در ماههای آذر، دی و بهمن برخوردها با متخلفین در این حوزه از شدت بیشتری برخوردار بوده است.
براری با اشاره به اجرای طرح نظارتی ویژه نوروز نیز گفت: این طرح از هفتم اسفند ماه آغاز شده و تا شانزدهم فرودین ماه 98 ادامه دارد.
براری اظهار داشت: این طرح با هدف بهبود فضای کسب و کار با حمایت کالاهای داخلی، تامین حقوق مصرف کننده و عرضه کننده اجرا می شود .
مدیر کل تعزیرات لرستان گفت: یکی از شیوه های برخورد با متخلفین در این طرح ، حضور میدانی و برخورد با تخلفاتی مشهود است که بازرسان و ناظرین دستگاه های نظارتی در قالب گشت های نظارتی با آنها مواجه می شوند.
به گفته وی در طول اجرای این طرح در همه شهرستان ها یک واحد گشت و در مرکز استان نیز چهار واحد گشت بصورت صبح و عصر فعالیت دارند که در این واحدهای گشت رئیس یا قاضی شعبه تعزیرات همراه با بازرسان و ناظرینی از اتاق اصناف، صنعت، معدن، تجارت، اداره غله، دامپزشکی، حمل و نقل جاده ای، شرکت ملی پخش فراورده های نفتی، استاندارد، سازمان تاکسیرانی و میراث فرهنگی حضور دارند.
براری گفت: در صورت مشاهده هرگونه تخلف ترجیحا در همان زمان و همان مکان برخورد صورت می گیرد و حکم قانونی صادر می شود.
مدیر کل تعزیرات حکومتی لرستان یادآور شد: علاوه بر این سامانه 135 با شرایط خاصی در طول اجرای این طرح تقویت می شود و افراد شاکی، منتقد و همه شهروندان می توانند اخبار و اطلاعاتی را که بیانگر تخلف در قیمت کالا و خدمات است را به این سامانه وارد کنند و بصورت آنلاین مورد بررسی قرار می گیرد.
وی افزود: علاوه بر این سامانه از طریق تلفن 135 نیز می توان هرگونه تخلف را شهروندان اعلام کنند .
براری گفت: این طرح درمورد کالاهای با بیشترین حجم تقاضا شامل برنج، روغن، مواد شوینده، لبنیات، مواد پروتئینی، کیف و کفش و پوشاک، آجیل و تنقلات، میوه و خدماتی همانند خشکشویی ها، آرایشگاهها، حمل و نقل، خدمات پس از فروش خودرو و قالیشویی اجرا می شود.
6060/1920
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.