اخبار مرتبط

شاهدخت فتحی بیرانوند در گفت و گو با ایرنا افزود: این طرح از طریق ویدئو کنفرانس در سراسر کشور کلید خورد که ازنا به عنوان پایلوت لرستان انتخاب شده است.
وی نسخه نویسی الکترونیکی را عامل مهمی در مدیریت هزینه ها دانست و اظهار داشت: همچنین کاهش خطاهای پزشکی و ایجاد مسیر امن از پزشک تا داروخانه دیگر دستاوردهای این طرح هستند.
وی ادامه داد: این طرح در مطب ها و مراکز خصوصی طرف قرار داد انجام می شود.
مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: در اجرای این طرح بانک اطلاعاتی و آرشیو اقدامات قبلی بیمار در خصوص خدمات پاراکلینیک ایجاد می شود و پزشک با اگاهی از خدمات انجام شده در گذشته نسبت به ویزیت بیمار اقدام می کند.
فتحی بیرانوند افزود: لرستان آمادگی دارد سال 98 به عنوان پایلوت نسخه نویسی الکترونیکی، این طرح را در تمامی شهرهای استان اجرایی کند.
وی همچنین حذف دفترچه کاغذی را از دیگر فواید این طرح برشمرد و تصریح کرد: 450 هزار جلد دفترچه سالیانه در استان صدور و تمدید می شود که با نسخه نویسی الکترونیکی از این حجم چاپ و به تبع آن قطع درختان نیز جلوگیری خواهد شد.
یک میلیون و 100 هزار نفر معادل حدود 60 درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند و از این مجموع یک هزار و 180 نفر بیمار خاص هستند.
اکنون 620 مرکز درمانی استان طرف قرارداد بیمه سلامت هستند.
بیمه سلامت پنج صندوق بیمه ای کارکنان دولت، روستائیان و عشایر، بیمه همگانی و ایرانیان و سایر اقشار دارد و 85 درصد افراد تحت پوشش بیمه سلامت حق بیمه پرداخت نمی کنند ولی خدمات خوب دریافت می کنند.
ماهانه 298 هزار بار مراجعه سرپایی به 620 مراکز درمانی تحت پوشش بیمه سلامت وجود دارد که در این راستا حدود 66 میلیارد ریال هزینه می شود.
10 هزار و 500 بار مراجعه بستری در بیمارستان های سطح استان ماهیانه ثبت می شود که در این راستا حدود 187 میلیارد ریال برای بیماران بستری در این سازمان صرف می شود.
7269/6060
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.