اخبار مرتبط

مرضیه قنبریان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال جاری تعداد 491 مورد درخواست صدورتاییدیه استاندارد وصول شد.
وی با اشاره به آسانسورهای منصوبه در مسکن مهر اظهار داشت: 207 مورد تاییدیه برای آسانسورهای مسکن مهر در سطح استان صادر شده که اعتبار آنها یک ساله است.
مدیرکل استاندارد لرستان بیان کرد: با توجه به این آمار و با تاکید بر خطرات احتمالی آسانسورهای غیر استاندارد، این امر مستلزم همکاری و همت هر چه بیشتر دستگاه های متولی درجهت برطرف نمودن نواقص و استانداردسازی آسانسورها این ساختمان ها است.
قنبریان اضافه کرد: هم اکنون 29 شرکت نصاب آسانسور که مورد تایید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هستند در سامانه استاندارد لرستان فعال است.
وی درخصوص تجهیزات بازی و تفریحی ادامه داد: براساس مصوبات شورای عالی استاندارد، فعالیت تمامی تجهیزات تفریحی اعم از تجهیزات شهربازی، زمین بازی، سازه های بادی و آبی بدون تائیدیه سازمان ملی استاندارد ایران ممنوع است.
مدیرکل استاندارد لرستان با اشاره به تجهیزات تفریحی مستقردر زمین های بازی گفت: هم اکنون 6 شرکت بازرسی تجهیزات بازی در استان وجود دارد که زیر نظر سازمان استاندارد می توانند اقدام به بازرسی و استاندارد سازی تجهیزات تفریحی نمایند.
قنبریان افزود: اکنون 115 مرکز تفریحی شامل 25 شهربازی، 2 مرکز قایق رانی، 32 پارک بازی و 56 زمین بازی در استان وجود دارد که در مجموع یک هزارو 55 وسلیه بازی در این مراکز مستقر است که از این تعداد کمتر از ده درصد استانداردسازی شده اند.
وی یادآور شد: بیشترین عدم انطباق در استان مربوط به تجهیزات زمین بازی است که 61 درصد وسایل بازی در آنها مستقر است و در دسترس عموم شهروندان دارد.
7273/7274
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.