اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمدرضا صفی‌خانی روز شنبه در نشست با مشاورین امور بانوان دستگاه‌های اجرایی استان در محل شهرک صنعتی خرم آباد افزود: اقدام و تحرک جدی در حوزه پوشاک استان ایجاد و تولیداتی که امسال به بازار ارائه شده کمتر از برندهای معروف خارجی نبوده است.
وی اظهار داشت: زنجیره پوشاک در سیاست‌های اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت طی سال آینده و در این راستا یکی از استان‌های هدف لرستان است.
وی با اشاره به نقش بانوان در تحقق این برنامه ریزی تصریح کرد: لرستان استانی توانمند در حوزه صنایع معدنی، پوشاک، نساجی و دارویی بوده که مطمئنا حمایت همه‌جانبه از این واحدها در اولویت اقدامات مسئولان قرار دارد.
رئیس صمت لرستان بیان کرد: ایجاد ثروت باید به دغدغه همگانی تبدیل شود که برای این مهم می توان با برنامه‌ریزی مناسب نسبت به افزایش ارزش افزوده در استان محرومی همچون لرستان اقدام کرد.
صفی خانی اضافه کرد: اتکا به دستگاه‌های دولتی، بخش‌نامه‌ها و سایر موارد اقدامی موثر است و باید به صورت ویژه مد نظر بانوان قرار گیرد اما همواره چاره‌ساز تمام مشکلات نیست.
وی با اشاره به اینکه مشاوران بانوان دستگاه‌های اجرایی ظرفیت های اجتماعی و فرهنگی بسیاری دارند ادامه داد: این افراد باید شرایطی را به وجود آورند که تشکل‌ها و حرکت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شکل بگیرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت لرستان یادآور شد: ایجاد تعاونی‌ها، صندوق‌ها، شرکت‌های توسعه منطقه‌ای باید در دستور کار بانوان قرار گیر که تحقق این امر در گرو تغییر نگرش و باورها است.
صفی خانی افزود: باید صندوق‌های سرمایه‌گذاری ویژه بانوان توسط آنها ایجاد شود که طرح و اطلاعات آن موجود بوده و باید برای اجرای آن برنامه ریزی درست و اصولی انجام شود.
وی گفت: مهمترین موضوع در راستای تحقق این اهداف، تقویت زیرساخت‌های فرهنگی و باورها است تا بتوان تحرک جدی در اقتصاد استان را با محوریت بانوان و فعالیت های اشتغال زای آنان ایجاد کرد.
7269/7273
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.